03. 03. 2019

Martin Gniadek: "Úplně dobré to ještě není"

Po delší zdravotní absenci je Martin Gniadek zpět a je opět oporou opavského týmu.

Po delší zdravotní absenci je Martin Gniadek zpět a je opět oporou opavského týmu. To ukázal už v Nymburku a nezklamal ani proti Děčínu, i když podle jeho vlastních slov to ještě není to "pravé ořechové".

Martine, gratulace týmu i tobě osobně. Dnes to byl báječný obrat.
Tak v poločase jsme šli do šatny s trochu sklopenými hlavami. Oddechli jsme si sice od Ligy mistrů, ale ve čtvrtek nás čekal Nymburk a po dvou dnech fyzický basket s Děčínem. Dnes ale bylo vidět, že Děčín je trochu pod dekou. Nevím přesně kolik, ale mají za sebou i s pohárem sérii porážek a ve druhém poločase, kdy jsme šli trochu přes ně, se u nich nenašel nikdo, kdo by to zvednul a díky tomu jsme dneska vyhráli.

Myslíš, že na jejich psychiku mohl mít vliv pohárový zápas v Novém Jičíně, který měl obdobný průběh jako dnes?
Já myslím, že mají problémy právě s druhými půlemi. To bylo vidět i na zápasu o třetí pohárové místo s Olomouckem. Je jenom na nich, jak se s tím vypořádají. Já nepřeju nikomu nic zlého, takže Děčínu přeju, ať se z toho rychle dostanou.

Všichni čekali na reprezentační pauzu, aby se marodi dali dohromady, ale pořád to není úplně dobré.
Je to tak. Kuba Šiřina si na poháru odrazil patu, což je zranění, kde se neví, jak dlouhá pauza to bude. Luďa Jurečka má zlomenou kost, což má svou dobu hojení a nějaká rehabilitace či něco podobného na to nemá vliv. Musíme být trpěliví a čekat, až se vrátí. Snad se na play-off dáme dohromady všichni a budeme zase předvádět takové výkony, na jaké jsme byli zvyklí minulou sezónu.

Ty jsi byl relativně dlouhou dobu mimo, ale je vidět, že jsi nic nezapomněl.
No to nevím. Zatím se na hřišti necítím úplně dobře, ještě mi chybí kondice, navíc balón jsem v ruce nedržel tři nebo čtyři týdny. Nebudu lhát, ta pauza je prostě znát. Je ale jenom na mně, jak rychle se dostanu zpátky do formy. Dneska mě výborně zastoupil Mirek Kvapil (pozn.: Míra měl na kontě 13 bodů a 13 doskoků), který odehrál skvělé utkání a přeju mu, aby v tom pokračoval.

A rameno je už zcela v pořádku?
Rameno je v pořádku, ale pořád to sem tam cítím. To ale bude asi nějakou dobu ještě trvat.

Teď pojedete k důležitému zápasu do Brna.
V Brně se nehraje úplně jednoduše, je to taková specifická hala. Je multifunkční, takže je tam plno lajn. Současný brněnský tým je dobře složený, jsou tam zahraniční opory plus mladí hráči, kteří dřou v obraně místo těch zahraničních (smích). Takže každý v týmu má svoji roli a nikomu se tam nehraje lehce. 

Díky moc za rozhovor. Ať forma stoupá a hlavně ať se ti už vyhýbají zranění!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.