24. 03. 2019

Martin Gniadek: "Ve třetí čtvrtce všechno klaplo"

Neskutečný obrat s Pardubicemi tentokrát okomentoval opavský pivot Martin Gniadek.

Neskutečný obrat s Pardubicemi tentokrát okomentoval opavský pivot Martin Gniadek. Tomu těsně unikl double-double, když k 8 bodům přidal i 10 doskoků. Zajímavostí bylo, že zaznamenal i 5 asistencí a v sobotu byl nejlepším opavským nahrávačem.

Martine, gratulace všem k obratu, jaký tato hala už dlouho nepamatuje.
Těžko říci, čím to bylo. My jsme na začátku druhého poločasu dali pár otevřených střel a tím jsme se dostali do hry. Začali jsme si věřit, pak tam měl skvělý úsek Venca Bujnoch a to vše nás dostalo na koně. Zlepšili jsme se i v obraně, Pardubice se začaly trápit a to byla voda na náš mlýn. Ve třetí čtvrtce nám všechno klapalo, ve čtvrté pak přišel ale úsek, kdy Pardubice daly tři trojky po sobě a my se museli strachovat o výsledek. 

Ve druhé půli Pardubicím nic nešlo, ale u nás taková byla půle první.
S tím souhlasím. Bylo to utrápené, hledali jsme se, měli jsme hodně hloupých ztrát a nedaných košů včetně mě, kdy jsem nedal zpod koše. Hodně jsme chtěli, ale nebylo se o co opřít, nedokázali jsme se chytit ani z jednoduchých střel a pak se to s námi táhlo.

Zato třetí čtvrtka byla fantastická, začaly padat i trojky a soupeř znervózněl.
Trojky jsou naše silná stránka, ale v téhle sezóně máme výkyvy, takže se na ně nemůžeme spoléhat tak, jako v minulé sezóně. Doufám ale, že to bude mít vzestupnou tendenci, do play-off to bude potřeba.

Dnes jste zase nebyli kompletní, nastoupil už Venca Bujnoch, ale problémy má zase Mirek Kvapil.
Je to tak, naštěstí nás je dvanáct, takže můžeme dobře trénovat, na tréninku je nás s Matym Kurečkou třináct. Míra má problém s meniskem, takže to vypadá na delší absenci.

Udělali jste další krok k vyhnutí se předkolu play-off.
Je to tak, ale těžko říct, jestli je předkolo na škodu nebo ne. Týmy mimo předkolo budou mít zápasovou pauzu, takže to může bý nevyzpytatelné. Předkolo je taková příprava na play-off. Takže to má své dobré i stinné stránky. Samozřejmě ten, kdo skončí osmý, bude mít ve čtvrtfinále Nymburk, ale pod ním jsou Svitavy a myslím si, že nebudou mít v play-off jednoduchou cestu.

Teď vás čeká Děčín, jeden z konkurentů Opavy v boji o šesté místo.
V Děčíně se vždycky hraje těžce, protože je za námi dlouhá cesta. Hrálo by se nám líp, kdyby se Děčínu prodloužila jejich černá série, ale jednou už skončit musela a bylo to v minulém kole v Ústí. Uvidíme, jaký to na ně bude mít vliv. 

Já myslím, že když podáte takový výkon jako dnes ve třetí čtvrtině, tak musíte vyhrát.
Tak na to se musí sejít více věcí. Pardubicím se navíc ve třetí čtvrtce extrémně nedařilo. Náš výkon byl samozřejmě pěkný, otočili jsme výsledek během šesti minut, ale takhle to asi v každém zápase fungovat nebude.

Díky moc za rozhovor a ať se daří i nadále tak, jako dnes ve druhém poločase!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.