05. 03. 2016

Martin Gniadek: "Zatím hledám formu"

Martin Gniadek je zpět. To je pro marodkou decimovaný opavský tým dobrá zpráva.

Martin Gniadek je zpět. To je pro marodkou decimovaný opavský tým dobrá zpráva. Martin nastoupil již ve Svitavách a proti Kolínu přispěl k výhře 12 body a 3 doskoky. Po zápase jsme v krátkosti rozebrali nejen jeho průběh, ale i další věci kolem opavského celku.

Martine, nejprve tradiční prosba o zhodnocení dnešního utkání.
Pro nás to bylo velmi důležité utkání a jsem rád, že jsme to zvládli. Výhra se ale nerodila snadno, v druhé čtvrtce šli přes nás a ještě v poločase to bylo vyrovnané. Po pauze jsme ale trochu odskočili a ve čtvrté čtvrtině jsme se dostali přes deset bodů a už jsme si ten náskok hlídali. Nebojím se říci, že to bylo zasloužené vítězství a jsme za něj určitě rádi.

Tím jste si spravili chuť po Svitavách. Proč to nevyšlo tam?
Abych pravdu řekl, tak my jsme se na tréninku nedostali ani ke hře 5 na 5. Jak už je v této sezóně tradicí, tak nás opět trápí marodka. Viktor Cvek měl střevní potíže, Kuba Šiřina naražené koleno a virózu, já se po měsiční pauze teprve vracím, Larry Jurečka měl naražené rameno, Honza Lyčka hraje po lehkém výronu kotníku, Dragi půjde na operaci s kolenem. Takže je toho dost a ve Svitavách se to sečetlo, navíc jsme byli bez Šíři a to nás asi dorazilo.

A jak se cítíš ty po návratu?
Zatím je to takové hledání formy, všechno mě bolí, mám zase trochu problémy se zády, do toho ten kotník je pořád nateklý. Není to optimální, ale rozhodl jsem se pomoci týmu a připravit se na play-off. Je před námi ještě tuším 7 zápasů, takže jsem se chtěl dostat do zápasového rytmu.

Teď jedete do Brna, které posiluje a jde herně i výsledkově nahoru.
V Brně se určitě nebude hrát lehce. Je tam malá hala, takže to opticky vypadá, že přišlo hodně diváků. Čeká nás těžký zápas a bude jen na nás, jak se s tím vypořádáme. Posledně jsme to v Brně nezvádli, ale doufám, že se s tím tentokrát úspěšně popereme.

Takže věříš, že 4. místo pro play-off udržíte?
Nechci nic slibovat, ale věřím, že ano. Ale situace je taková jaká je a při našem "štěstí" se může ještě se zdravotním stavem týmu přihodit cokoli. 

Hlavně aby byli všichni zdraví na play-off, že?
To je pro nás nejdůležitější. Kdybychom byli všichni zdraví od začátku sezóny, tak se 4. místem nemáme problémy, možná bychom mohli pomýšlet i výš. Ale při té letošní smůle musíme být rádi za to, kde momentálně jsme.

Díky moc za rozhovor a ať už se marodka jen vyprazdňuje!

Zdeněk Kejla

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.