06. 09. 2018

Mirek Kvapil oslaví 25 let

Již čtvrt století života dovrší v pátek opavský pivot a odchovanec Miroslav Kvapil.

Již čtvrt století života dovrší v pátek opavský pivot a odchovanec Miroslav Kvapil. Narodil se 7.9.1993 ve sportovní rodině. Jeho otec byl volejbalovým reprezentantem a získal i 4 tituly mistra republiky. Mladý Mirek se ale na volejbal nedal. Zlákal ho basketbal a to bylo pro Opavu jen dobře. 

"Mládežnický volejbal v Opavě na vyšší úrovni nebyl, takže basket byl pro mě jedinou volbou. Otec se navíc zná s Petrem Czudkem, který tehdy trénoval děcka, takže mě vzal na trénink a chytlo mě to," řekl Míra o svých basketbalových začátcích. Zahrál si i v mládežnické reprezentaci U20 v roce 2013, hrál i na Univerziádě v roce 2017 a postupně se vypracoval na oporu našeho áčka.

Výbornou poslední sezónu završil skvělými výkony v play-off a hodně se zasloužil o opavské ligové stříbro, ve své vitríně má samozřejmě i bronz ze sezóny 2013/14. Od začátku své sportovní kariéry byl Miroslav Kvapil spjat s opavským basketbalem a věřme, že tomu tak bude i nadále.

Do dalších let tedy popřejme Mirkovi i nadále úspěšnou sportovní kariéru bez zranění a pochopitelně spokojenost i v osobním životě!
 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.