27. 10. 2015

Mirek Kvapil: "Děčín byl tvrdší"

Příjemným překvapením úvodu letošní sezóny je náš mladý pivot Miroslav Kvapil.

Příjemným překvapením úvodu letošní sezóny je náš mladý pivot Miroslav Kvapil. Nastupuje většinou v základní sestavě a v dosavadních zápasech se rozhodně neztratil.

Mirkův průměr je zatím 8.4 bodu a 5.6 doskoku a ten prakticky naplnil i v utkání s Děčínem, v němž za necelých 21 minut zaznamenal 7 bodů a 5 doskoků. Po zápase přišel čas na krátký rozhovor.

Mirku, jaké jsou pocity bezprostředně po zápase?
Špatně se to hodnotí, prohráli jsme. Sice jsme podali bojovný výkon, ale Děčín hrál v širší rotaci, ovšem na to bych se nechtěl vymlouvat. Oni byli tvrdší a to je asi hlavní důvod naší porážky.

A jak moc bolí utkání s Děčínem?
Nedá se říci, že to bolí, ale my na to moc nejsme zvyklí. Ani v tréninku do toho nejdeme tak tvrdě a v zápase pak spíš čekáme na ten kontakt a jim se dařilo nás vytlačovat z pozic. 

Jak hodnotíš přínos Martina Gniadka, který konečně nastoupil?
Na to, že zatím trénoval jen bez kontaktu, to byl super výkon, byl pod košem hodně znát. On a Kramňas jsou tvrdí chlapi, pod košem neuhnou, ať proti nim hraje kdokoli.

Teď se snad bude marodka pomalu vyprazdňovat, takže tým by měl být ještě silnější...
Myslím si, že určitě. Radim Klečka začíná pomalu trénovat, Krik (Kryštof Vlček) má zatím individuální tréninky. Věřím, že oba do dvou týdnů budou hrát a naše vítězná vlna bude zase pokračovat.

Teď máte do soboty pár dní pauzu, takže pro regeneraci je to dobré, že?
Jo, je to fajn. Potrénujeme, musíme vylepšit trojky, které nám dneska moc nešly, takže něco nastřílíme a v sobotu pojedeme do Jindřichova Hradce pro výhru!

Díky moc za rozhovor a hodně štěstí týmu i tobě do dalších bojů!

Zdeněk Kejla

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.