26. 01. 2019

Mirek Kvapil: "Klíčem byla první čtvrtina"

Nejen o zápasu s Pardubicemi jsme si po utkání popovídali s opavským pivotem Miroslavem Kvapilem

Nejen o zápasu s Pardubicemi jsme si po utkání popovídali s opavským pivotem Miroslavem Kvapilem.Ten zatížil konto soupeře 4 body, ke kterým přidal 13 doskoků, jednu asistenci a jeden blok. Po skončení utkání se mu pochopitelně moc radostně nehovořilo.

Mirku, dnes jste dělali co jste mohli, ale nevyšlo to. 
Je to bohužel tak. Podle mě byla klíčem k zápasu první čtvrtina, kdy jsme první koš dali snad po 4 minutách a nabrali strašnou ztrátu. Do poločasu jsme to dotáhli, ale stálo nás to hodně sil, které nám už ke konci chyběly. Nevím, čím to bylo, na únavu se v první čtvrtině vymlouvat nemůžeme, prostě asi ztráta koncentrace.

A nehraje v tom také roli neustálé cestování a těžcí soupeři?
Tak trochu asi hraje, ale na to se fakt nemůžeme vymlouvat, máme to tak celou sezónu. Prostě to tak je a nemá cenu nad tím přemýšlet. 

Navíc neustále několik lidí na marodce.
To nám taky moc nepomáhá. Asi to má souvislost s únavou, nestíháme regenerovat a jde to jedno k druhému.

Do horní osmičky jste se už probojovali, ale ještě čeká zápas v Ostravě.
Tam už musíme vyhrát, abychom si trochu zvedli sebevědomí. Mě už ty porážky nebaví, já chci vyhrávat a je to už dost na hlavu. Pojedeme do Ostravy pro vítězství a v A1 snad začneme lépe a půjdeme nahoru. 

Předtím vás čeká ještě zápas s Tenerife a při vší úctě, tam si asi sebevědomí příliš nezvednete.
Tam asi ne, musíme si počkat na to Enháčko (smích). Jedeme tam hlavně pro zkušenosti. Nesmíme ale hrát jako na PAOKu, to byla vyloženě ostuda. Nemůžeme prostě do zápasu jít s tím, že nemáme šanci. S PAOKem jsme sice byli v ještě okleštěnější sestavě, ale ten začátek v Řecku nebyl o sestavě, ale nebyla tam z naší strany bojovnost, nebylo tam prostě nic.

Skončí Liga mistrů, začne nadstavba. Zúročíte ty zkušenosti z mezinárodních zápasů?
Já doufám, že tomu tak bude. Budeme mít i trochu výhodu, že budeme, na rozdíl od většiny soupeřů, zvyklí na frekvenci dvou zápasů týdně. Doufám, že se únava bude víc projevovat na nich.

Díky moc za rozhovor a hodně štěstí do budoucna!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.