12. 10. 2017

Mirek Kvapil: "Klíčem byla zlepšená obrana"

Dramatický zápas se Svitavami jsme tentokrát rozebrali s pivotem Miroslavem Kvapilem.

Dramatický zápas se Svitavami jsme tentokrát rozebrali s pivotem Miroslavem Kvapilem. Mirek proměnil všechny své tři střely z pole a kromě 6 bodů připspěl k výhře i dvěma doskoky a jedním blokem.

Mirku, nejprve prosím zhodnoť dnešní drama se šťastným koncem.
Nezačali jsme tak, jak jsme chtěli. Nebránili jsme dobře a oni své možnosti proměňovali. Po půlce se nám konečně podařilo zastavit Kerra, začali jsme víc komunikovat a odstupovat ze slabé strany. V koncovce to bylo drama, pamatuji si hlavně ty šestky, to by se stávat nemělo. Ale dopadlo to nakonec dobře a za to jsem velice rád.

Úvod ale nebyl špatný, vedli jste tuším 12:2, ale pak se to nějak zadrhlo.
To jsem měl na mysli, naše obrana nebyla dobrá, na doskoku nám míče vypadávaly z rukou, takže doskok byl zase slabinou. Zápis jsem ještě neviděl, ale na doskoku jsme to asi opět prohráli (pozn.: nakonec 35 - 39). Nepadaly nám trojky, můžeme být rádi alespoň za ty dlouhé dvojky. Ještě, že to dobře dopadlo.

Byla v šatně o přestávce nějaká bouřka?
Bouřka přímo ne, ale nějaké věci jsme si řekli. Hlavně, že musíme komunikovat v obraně.

Ještě se vrátím k neděli a tvému skvělému výkonu v 1. lize. Dal jsi někdy na této úrovni víc než 35 bodů?
Jednou jsme myslím dal v Pardubicích 40, ale nijak bych to nepřeceňoval. Je to nižší soutěž a my, kteří trénujeme s áčkem a máme tam nějakou minutáž, prostě musíme hrát líp. Je to fajn, že to tak dopadlo, ale nic většího bych z toho nedělal. Alespoň si zase víc věřím. V Ostravě se mi zápas příliš nepovedl, tak jsem si trochu v neděli spravil chuť.

A jak stíháš mix zápasů v áčku a v béčku fyzicky?
Problém mi to většinou nedělá, ale přiznávám, že dneska jsem neměl moc nohy a nemohl se pořádně rozběhnout. Přece jenom loni hrálo béčko v pátek, letos se hraje v neděli. Uvidíme, jak to bude vypadat dál, ale dá se to.

Ve středu pojedete na USK, takže bude čas na odpočinek. Jak to vidíš v Praze?
Předpokládám, že USK budou hrát podobně jako loni, takže určitě budou mít dobrou obranu. My si tam nebudeme moci dovolit takové výpadky, jako dneska. Nevyhrává se tam lehce, ale pokusíme se o to.

Díky moc za rozhovor a ať se i nadále daří!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.