21. 01. 2019

Míříme do Final four

Čtvrtfinále Českého poháru dopadlo pro opavské basketbalisty dobře.

Čtvrtfinále Českého poháru dopadlo pro opavské basketbalisty dobře. Královští sokoli si odvedli porážku 108:72 a Opava si zahraje Final 4 v Novém Jičíně.

Domácí výběr nezačal až tak dobře. Nabral jedenáctibodové manko. Jenomže pak se dostal na palubovku Jirka Štěpánek, vykouzlil dvě trojky v řadě, k tomu přidal další dva body a jeho tým se nakopl. „Jirka ukázal, že do týmu patří, odehrál velmi dobré utkání. Jeho osm bodů z prvního poločasu bylo pro nás důležitých,“ podotkl trenér BK Opava Petr Czudek.

Od druhého poločasu existovalo na palubovce už jen jedno mužstvo, a tím byla Opava. Domácí se rozstříleli, Jakub Šiřina trefil v zápase sedm trojek. „Kuba se trápil zdravotně i herně, teď se rozehrál, věřím, že si formu přenese i do dalších zápasů. Chtěli jsme postoupit, a to se podařilo. Navíc jsme už potřebovali konečně vyhrát,“ zakončil Petr Czudek.

BK Opava – Královští sokoli 108:72 (19:25, 45:38, 82:55)

Body: Šiřina 29, Štěpánek 18, Švandrlík, Kouřil po 15, Kvapil 12, Klečka 9, Jurečka 5, Kurečka, Zbránek po 2, Dragoun 1 – Marquardt 12, Peterka 11, Andres 10, Sedmák, Canda po 9, Lošonský 7, Slamenkovič 6, Kolář, Mráz po 3. Rozhodčí: Nejezchleb, Karafiát. TH: 20/11:25/17. Trojky: 19:3. Doskoky: 47:38. Fauly: 22:21. Diváci: 315.