06. 02. 2020

Miroslav Kvapil: "Cítím se už dobře"

Rozhovor po utkání čtvrtfinále AAC s Děčínem tentokrát nebyl s hráčem na palubovce

Rozhovor po utkání čtvrtfinále AAC s Děčínem tentokrát nebyl s hráčem na palubovce.

Míru Kvapila teď nevídáme v podkošových sobojích, ale jen v civilu na opavské lavičce. Všechny fanoušky jistě zajímá, jak to s ním v současnosti je a určitě mu drží palce.

Mirku, ty jsi už delší dobu nezasáhl do hry. Jaká je toho příčina?
Někdy před vánocemi se zjistilo, že mám v těle nějaký nádor, který se musel odstranit. Postupně proběhl operační zákrok, pak zaléčovací období a teď už se pomalu dávám dohromady a chtěl nastoupit tak rychle, jak jen to půjde.

Takže prognóza je dobrá?
Ano, to je.

Tak sis dal dohromady alespoň kolena, s kterými jsi měl také problémy.
Doufám, že jo. Jak se člověk nehýbe a přitom je zvyklý stále něco dělat, tak to tělo nakonec začne ještě víc bolet. Pohyb mi první měsíc úplně chyběl, pak už jsem začal dělat nějaké základní cviky, třeba balanci a podobně. Cítím se už dobře.

A ruce tě svrbí?
Svrbí mě strašně, zvláště když prohráváme některé zápasy na doskoku. Strašně rád bych klukům pomohl, ale ještě to bude nějakou chvíli trvat.

A na jak dlouho to vidíš?
To opravdu nedokážu teď odhadnout. Začínám s lehkým tréninkem, ale uvidíme, jak mi to půjde. Dva měsíce jsem v podstatě nic nedělal, takže opravdu nevím.

Tak do play-off už bys mohl zasáhnout?
Já doufám, že snad ještě dřív. Nevím ale ještě přesně, co to všechno s mým tělem vlastně udělalo, takže nechci dělat nějaké předčasné prognózy.

Teď alespoň fandíš klukům z lavičky. Co říkáš na jejich výkony?
Tak až na některé výpadky, třeba v Ústí, na USK nebo ve Svitavách, je to dobré. Doufám, že se dají zdravotně co nejdříve do pořádku, protože když už není k dispozici ani Zelo, tak pod košem musí hrát Dragi nebo Švandys, což pro ně není to pravé. Už kvůli nim bych chtěl co nejdříve nastoupit, abych jim pomohl.

Teď tři zápasy s Děčínem, to už byla příprava na play-off.
Tak docela jako play-off to nebylo, točili jsme víc hráčů, hráli hodně kluci, kteří se v lize tolik na plac nedostanou. V play-off už se to asi tak moc točit nebude. Takž ano, bylo to s jedním týmem, ale do play-off to mělo trochu daleko. Tady, když někdo trochu nemohl, tak střídal, v play-off to bude jiné.

Díky moc za rozhovor. Ať zdraví drží a ty se co nejdříve zase dostaneš na palubovku! 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.