• BK Opava
  • Novinky
  • Mistrovství České republiky v kategorii mladších žáků

  06. 05. 2019

Mistrovství České republiky v kategorii mladších žáků

O uplynulém víkendu proběhlo v Brně mistrovství České republiky v kategorii mladších žáků, kam se probojoval také tým BK Opava.

O uplynulém víkendu proběhlo v Brně mistrovství České republiky v kategorii mladších žáků, kam se probojoval také tým BK Opava vedený trenéry Viktorem Cvekem a Petrem Valečkem. 

Opavští vstoupili do turnaje přesvědčivou výhrou nad domácím celkem Tygři JBC Brno, kdy od prvních minut nedali soupeři šanci. Ve svém druhém vystoupení naopak zaspali první poločas proti týmu Sokol Kbely, na který i přes zlepšený výkon ve druhém poločase nestačili a prohráli košem v poslední vteřině. V posledním zápase skupiny se opavští mladíci utkali s týmem Sršni Písek. Zápas nabídl velice kvalitní mládežnický basketbal, plný nejen nasazení a bojovnosti, ale také pěkných individuálních výkonů a patřil mezi nejlepší zápasy celého mistrovství. Z vítězství se nakonec ale zaslouženě radovali Písečtí, a to znamenalo, že Opavští skončili ve skupině třetí a čekali na ně boje ve skupině o 5.-8.místo. V této skupině nejprve porazili BA Nymburk a následně také opět tým Tygři JBC Brno a turnaj ukončili na pěkném 5. místě. 

Opavský tým na hřišti opět vynikal zejména bojovností a týmovostí, a přestože tým nepostoupil do bojů o medaili, na mistrovství zanechal pozitivní dojem. 

Celou sezónu nelze hodnotit jinak než kladně, když kluci v premiérovém ročníku Středoevropské ligy skončili na druhém místě a na domácí půdě se rovněž probojovali mezi nejlepší týmy. Důležitější než výsledky je ovšem rozvoj hráčů, kteří během sezóny udělali opět velký krok kupředu. Za celou sezónu patří klukům poděkování, jako trenéři jsme na kluky pyšní a věříme, že minimálně stejně poctivě budou pracovat i nadále. Poděkování patří také rodičům hráčů za podporu během celé sezóny. 

Výsledky na MČR:

Tygři JBC Brno - BK Opava 85:50
BK Opava - Sokol Kbely 62:64
Sršní Písek - BK Opava 84:73
BK Opava - BA Nymburk 103:54
Tygři JBC Brno - BK Opava 66:68

Mladší žáci

Horní řada zleva: Viktor Cvek, Jáchym Henzl, Eda Myšák, Ondřej Slanina, Alex Čandas, Petr Arendarčík, Vojtěch Kadaňka, Kryštof Svoboda, Jakub Černý, Matyáš Pierník
Spodní řada zleva: Daniel Kudela, Hynek Adamec, Lukáš Scholz, Jan Matýsek, Jan Křesťan, Kamil Hrbáč, Matěj Kramoliš, Jakub Rajčan, Jiří Šulák, Petr Valeček
 

 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.