• BK Opava
  • Novinky
  • Místy hrajeme v křeči, řekl po Pardubicích opavský kouč Petr Czudek

  17. 03. 2024

Místy hrajeme v křeči, řekl po Pardubicích opavský kouč Petr Czudek

Tři čtvrtiny vypadaly nadějně, nakonec ale opavští basketbalisté opouštěli vlastní palubovku se sklopenými hlavami. Rozjeté Pardubice se jim nepodařilo zastavit. Ve čtvrtém hracím období si zapsali jen devět bodů a nakonec prohráli 77:83.

„Zápas byl hodně podobný tomu, který jsme s nimi u nás sehráli naposledy. Koledovali jsme si o výsledek, jakým utkání nakonec skončilo,“ poznamenal opavský kouč Petr Czudek.

Opava vlítla přitom do zápasu s velkou energií. „Měli jsme dobrý vstup do utkání. Vedli jsme o osm bodů, soupeř ale hraje v pohodě, má pět vítězství v řadě. Brzy se na nás dotáhl,“ pokračoval kouč BK Opava. Slezané ve druhé čtvrtině jasně ukazovali, že tento duel nechtějí prohrát. „Z naší strany byla druhá čtvrtina útočně výborná, podařilo se nám odskočit. Ani ve třetí to nebylo zlé,“ podotkl Petr Czudek.

Beska se hodně opírala o střelecké schopnosti Petra Šafarčíka. „Držel jejich prapor, hrál opravdu dobře,“ chválil zkušený kouč ostravského rodáka. Nakonec nejlepší hráč Východočechů utkání nedohrál. Po faulu na Luďka Jurečku byl vyloučen. „Pardubice se potom semkly. My jsme dali ve čtvrté čtvrtině pouze devět bodů. A to je málo. Chybí nám agresivita, když se netrefíme, je z toho křeč, tak jak tomu bylo ve čtvrté čtvrtině. Nebyli jsme se trefit ani z otevřených pozic. Vyhrál lepší tým,“ zakončil Petr Czudek.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.