10. 12. 2016

Mladí Orli klovali

Naše rezerva si připsala další domácí výhru, ale musela se o ni strachovat až do konce.

Petr Valeček s Radkem Filipem měli k dispozici trio Bujnoch, Dragoun a Kvapil a plnou soupisku, s 12 hráči v čele s Markem Sehnalem a Adamem Gogou přijel i hostující trenér Peter Bálint. Přesto úroveň hry byla od počátku nevalná a jelikož se k tomu svým výkonem přidali i oba rozhodčí, viděl hrstka přítomných diváků zápas, který prvoligové úrovně nedosahoval.

Průběh hry byl vyrovnaný, nejvyšší bylo vedení Opavy o 10 bodů v průběhu druhé čtvrtiny. To však v pátek nic neznamenalo a v posledním dějství se dokonce napřed o dva body dostali Orli. Utkání nakonec dospělo do dramatického závěru, když dvě minuty před koncem snižoval hostující Hlobil na 63:62.

Pak si vzal slovo Mirek Kvapil. Dvojkou zvýšil opavské vedení, pak doskočil neúspěšnou šestku Vašáta a když následně Jirka Dihel proměnil jen jeden ze tří trestných hodů, připsal si 15. doskok v zápase. Přitom dostal loktem od Vašáta, proměnil následné šestky a Opava pak už výsledek uhájila.

"Šlo o podobný zápas jako v Prostějově, jen s ještě tvrdší obranou od soupeře. Věděli jsme, že jsou velmi běhavý a perfektně koučovaný tým s velkou energií. Obrana nám dělala velké problémy, nebyli jsme schopni se prosadit, neměli jsme volné střely. V momentě, kdy jsme se dostali do většího vedení, tak jsme uděli pár chyb a soupeř se dotáhl. Koncovku jsme sice nezahráli úplně ideálně, ale nakonec to vyšlo a jsme rádi za vítězství," zhodnotil utkání Petr Valeček.

Mužem zápasu byl Mirek Kvapil, který si za 17 bodů a 15 doskoků (val. 24) připsal svůj čtvrtý letošní double-double a pobavil diváky i několika ukázkovými dunky. Pochválit lze i 8 doskoků Jirky Dihela nebo stejný počet asistencí Rosti Dragouna, který přitom odehrál pouze druhý poločas.

BK Opava B - BCM Orli Prostějov 68:63 (15:11 29:26 47:47)
Body: Kvapil 17, Bujnoch 15, Dihel Jiří 12, Branda 9, Mičunek 8, Dragoun 5, Kukla Ondřej 2 - Sehnal 18, Váňa 14, Goga 8, Růžek 6, Bartošík 5, Hlobil 5, Szabo 4, Střítezský 2, Vašát 1
Diváků: 65

Další zápas odehrají naši prvoligoví basketbalisté příští neděli na horké palubovce dosud neporaženého  Zlína, doma se opět představí až v roce 2017, kdy budou v pátek 6. ledna hostit od 19:00 hod. celek brněnských Šlapanic.