06. 02. 2020

Mladíci vyhráli, postupuje Děčín

Aby Opava postoupila, musela ve čtvrtfinálové odvetě Alpe Adria cupu porazit děčínské Válečníky rozdílem devatenácti bodů.

Aby Opava postoupila, musela ve čtvrtfinálové odvetě Alpe Adria cupu porazit děčínské Válečníky rozdílem devatenácti bodů. Trenér Czudek po středečním zápase avizoval, že v utkání dostanou výrazný prostor mladíci, kteří jinak čekají na svoji šanci na lavičce. A svůj záměr realizoval hned od začátku, v základní pětce nastoupil Jakub Slavík. "Věděli jsme, že v rámci Adria cupu dostaneme více minut. Chtěli jsme se předvést a poprat o minuty v domácí soutěži," řekl rozehrávač Lukáš Bukovjan, který odehrál téměř třicet minut.

Vstup do zápasu měli lepší hosté, když během chvíle vedli 0:4, trojkou korigoval Bujnoch.  Domácí v první čtvrtině dali pět trojek a vedli 23:13. Do poločasu ale hosté postupně stáhli, a když v závěru poločasu neproměnil Klečka dva trestné hody, byli to svěřenci trenéra Grepla, kteří otočili na poločasových 37:40. Konkrétně šťastnou střelou z velké dálky s klaksonem trefil za tři body o desku Pomikálek.

Utkání bylo, jak už je s Děčínem tradicí, plné emocí. Ve čtvrtém dějství si řekli své Vukosavljevič se Štěpánkem, a protože došlo i na drobné pošťuchování, dostali oba hráči technickou chybu. "Tři zápasy s jedním týmem během týdne, to je pak vždy vyhrocené. Určitě jsme měli v hlavách i včerejší tvrdé utkání. Důležité je, že se nikdo nezranil," okomentoval jiskření na palubovce Bukovjan.

Zatímco trenér týmu ze severu Čech hráčům v lize méně vytěžovaným mnoho prostoru nedal, na druhé straně hlavně ve druh půli dirigoval hru Lukáš Bukovjan, kterému sekunovali Jiří Štěpánek a Jakub Slavík. Domácí dokonce v jednu chvíli vedli pro postup potřebným rozdílem devatenácti bodů (81:62), pak ale přišla jedenáctibodová šňůra hostí a o postupujícím bylo rozhodnuto.

"Měli jsme v zápase dobré pasáže, dokázali si vytvořit i náskok potřebný pro postup, pak se ale ukázala zkušenost hostí a skončilo to jen o čtyři body," posteskl si Bukovjan a pokračoval: "Mrzí mě, že jsme nepostoupili, na druhou stranu to bude možná dobře, protože našim hlavním cílem je úspěch v českém poháru a v lize."

Asistent trenéra Kryštof Vlček po utkání

BK Opava - BK ARMEX Děčín 87:83 (23:13, 37:40, 65:57)

Body: Dragoun 13, Klečka 13, Gniadek 12, Bukovjan 10, Bujnoch 10, Slavík 8, Švandrlík 6, Jurečka 6, Štěpánek 5, Šiřina 4 - Pomikálek 20, Ježek 20, Carlson 10, Šiška 10, Autrey 9, Kroutil 8, Feštr 2, Zikla 2, Vukosavljevic 2. Rozhodčí: Nejezchleb, Dombrovský, Melichárek. TH: 26/19:15/12. Trojky: 14:9. Doskoky: 31:42. Fauly: 21:26. Diváci: 578.