• BK Opava
  • Novinky
  • Mladší žáci druzí na finálovém turnaji Středoevropské ligy

  18. 03. 2019

Mladší žáci druzí na finálovém turnaji Středoevropské ligy

Finálový turnaj Středoevropské ligy mladších žáků se odehrál o uplynulém víkendu v Litomyšli a České Třebové.

Finálový turnaj Středoevropské ligy mladších žáků se odehrál o uplynulém víkendu v Litomyšli a České Třebové, kam mladíci z Opavy postoupili se stoprocentní bilancí 15 vítězství z předchozích tří turnajů. Celkem 10 účastníků turnaje bylo rozděleno do dvou skupin, kdy se utkali každý s každým a následně vítězové skupin hráli finále. 

Naši chlapci, pod vedením trenérského dua Viktor Cvek a Petr Valeček a za mohutné podpory rodinných příslušníků, se ve skupině postupně utkali s týmem WKK Wroclaw, který i přes ospalý výkon v prvním poločase, porazili 60:29. Ve druhém zápase narazili na německý tým Science City Jena. Zápas byl od počátku velmi vyrovnaný, ale opavští víceméně celý zápas vedli, a tak vítězství v koncovce 49:48 bylo zasloužené, byť šťastné. V rámci sobotního programu byl na programu nejprve zápas s vídeňským týmem DC Timberwolves, kdy opavským opět nevyšel zejména první poločas, avšak zlepšeným výkonem ve druhém poločase zvítězili 65:51. Následoval zápas se slovenskou Handlovou, kdy mladí opaváci po svém nejlepším výkonu na turnaji vyhráli s přehledem 68:50 a mohli se tak těšit z postupu do finále, kde je čekal domácí celek Litomyšle. Ve finále domácí ukázali mnohem větší hlad po vítězství, bojovnost a týmovost, a tak zaslouženě zvítězili 53:44. Až tedy v posledním dvacátém zápase Středoevropské ligy si opavští připsali první prohru, bohužel právě ve finálovém zápase, a tak obsadili konečné druhé místo. 

Finálový turnaj byl z pohledu našich výkonů asi nejméně vydařený, kdy jsme se vyjma zápasu s týmem Handlové herně trošku trápili. Dělali jsme chyby, které již bychom v této kategorie dělat nemuseli a měli jsme problémy se vstupy do zápasů, kdy jsme se přizpůsobovali hře soupeřů a nehráli náš rychlý agresivní basketbal. I přes tyto nedostatky, ale kluci svou houževnatostí a bojovností zápasy ve svůj prospěch zlomili, s výjimkou zápasu finálového. Je tedy třeba zůstat pozitivní, ze zápasů, a zejména toho finálového, se ponaučit a nabyté zkušenosti zúročit v zápasech a letech nadcházejících. Svými výkony v průběhu turnaje si o zařazení do nejlepší pětice turnaje řekl Vojtěch Kadaňka. 

Celý turnaj, tedy celkem čtyři hrací víkendy a dvacet zápasů, byl pro naše mladíky velkou školou a předčil očekávání trenérů. Poznali jsme, na čem musíme nadále pracovat, jak se hraje mládežnický basketbal v okolních zemích a měli jsme také možnost konfrontovat se s odlišnými styly hry. Opavský tým byl na všech turnajích chválen pro svou týmovost a agresivní obranu, a je třeba říct, že zaujal nejen vynikající bilancí 19 výher a jediné porážky, ale zejména svými výkony. Po skvělé letošní zkušenosti věříme, že se této soutěže budeme moci zúčastnit také příští rok.

Závěrem bychom chtěli poděkovat sponzorům, díky kterým jsme se vůbec této soutěže mohli zúčastnit, a to zejména městu Opava, společnostem LAMA energy a.s., KREICZIRSKY s.r.o., SILNICE MORAVA s.r.o. a panu Jaroslavu Cimingovi. V neposlední řadě děkujeme za neuvěřitelnou podporu všem rodinným příslušníkům, kteří nám na každém turnaji vytvořili domácí prostředí.  
 

Mladší žáci druzí na finálovém turnaji Středoevropské ligyMladší žáci druzí na finálovém turnaji Středoevropské ligy

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.