18. 02. 2019

Mladší žáci ovládli turnaj v Handlové

Svůj třetí turnaj v rámci soutěže Central European Youth Basketball League odehráli o uplynulém víkendu mladší žáci BK Opava.

Svůj třetí turnaj v rámci soutěže Central European Youth Basketball League odehráli o uplynulém víkendu mladší žáci BK Opava pod vedením trenérů Viktora Cveka a Petra Valečka ve slovenské Handlové. 

Ve svém prvním vystoupení v pátek si lehce poradili s vídeňským celkem D.C. Timberwolves a ve večerním zápase se naši mladíci utkali s domácím týmem Handlové, kdy i přes počáteční nervozitu po vyrovnaném průběhu zaslouženě zvítězili. Sobotní zápasy opavští také zvládli, byť se v zápasech nacházela hluchá místa, ale připsali si další dvě vítezství nad bratislavským Interem a dalším vídeňským celkem Danube Future stars. V nedělním zápasy po výborném prvním poločase nedali šanci týmu WKK Wroclaw. 

Zejména zápasy se slovenskými týmy nabídly kvalitní mládežnický basketbal, ale i další zápasy byly přínosné, kdy kluci měli možnost se konfrontovat s trošku odlišným stylem basketbalu. Velkou zkušeností byl dále zápas proti domácímu týmu před zaplněnou halou, která hnala domácí kupředu. Ani v tomto bouřlivém prostředí se ale neztratila velká skupina opavských příznivců, kteří kluky neúnavně povzbuzovali celý víkend, za což jim patří velký dík. 

Na tomto turnaji prokázali opavští nejen týmové, ale také individuální kvality, kdy do nejlepší pětky turnaje byl zvolen Jáchym Henzl.

Tedy ani ve svém třetím turnaji naši chlapci nenašli přemožitele a základní část soutěže vyhráli bez porážky. Finálový turnaj o konečné umístění se odehraje v polovině března v Litomyšli a České Třebové. 

BK Opava - Vienna D.C. Timberwolves 73:27
BK Opava - Handlová 59:53
BK Opava - Inter Bratislava 66:55
BK Opava - Danube Future stars 69:57
BK Opava - WKK Wroclaw 68:37
 

Mladší žáci ovládli turnaj v HandlovéMladší žáci ovládli turnaj v HandlovéMladší žáci ovládli turnaj v HandlovéMladší žáci ovládli turnaj v Handlové

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.