• BK Opava
  • Novinky
  • Mladší žáci zvítězili na mezinárodním turnaji v Ostravě

  10. 09. 2018

Mladší žáci zvítězili na mezinárodním turnaji v Ostravě

O uplynulém víkendu se mladší žáci BK Opava zúčastnili mezinárodního turnaje v Ostravě.

O uplynulém víkendu se mladší žáci BK Opava pod vedením trenérů Viktora Cveka, Petra Valečka a Petry Cvekové zúčastnili mezinárodního turnaje v Ostravě za účasti šesti týmů.

V průběhu prvního hracího dne se opavští utkali nejprve se soupeřem ze slovenského Komárna, kterého porazili zejména díky výborné první čtvrtině zápasu. Následně si poradili v zápase, který splňoval pro tuto kategorii ty nejpřísnější měřítka, s dalším slovenským týmem z Handlové. 

Druhý hrací den opavští mladíci nastoupili proti regionálnímu rivalovi Snakes Ostrava, kdy po zlepšeném výkonu ve druhé polovině zvítězili o dvacet bodů. Ve svém předposledním zápase na turnaji nedali sebemenší šanci protivníkovi ze Zlína a celý turnaj završili přesvědčivým výkonem proti vítězi posledních dvou ročníku turnaje z maďarské akademie Zsiros Budapešť.

Turnaj splnil očekávání trenérů, kdy nabídl čtyři velice kvalitní zápasy, na což patří také uznání organizátorům, že se jim podařilo v kategorii U14 turnaj velice kvalitně obsadit. Celkové vítězství je cenné, ale důležitější je, že si všichni kluci v průběhu turnaje zahráli a mohli se tak porovnat s kvalitními soupeři z Česka a zahraničí, kteří byli individuálně velice dobře připraveni. Za zmínku stojí, že Komárno a Handlová brali loni ve své kategorii na Slovensku bronzové respektive stříbrné medaile a také maďarský celek patří k předním týmům ve své zemi. Největší devízou opavského týmu byla bezesporu týmová hra na obranné i útočné polovině hřiště a všichni kluci si zaslouží za předvedou hru pochvalu. 

Výsledky:

BK Opava - Komárno 54:33
BK Opava - Handlová 63:47
BK Opava - Snakes 64:44
BK Opava - Zlín 115:9
BK Opava - Zsiros Academy 86:56

Do turnaje nastoupili Michael Rabinský, Hynek Adamec, Lukáš Scholz, Jakub Rajčan, Jan Matýsek, Daniel Kudela, Kryštof Svoboda, Matěj Kramoliš, Kamil Hrbáč, Eda Myšák, Matyáš Pierník, Jan Křesťan, Jáchym Henzl, Jakub Černý, Petr Arendarčík, Vojtěch Kadaňka, Alex Čandas a Ondřej Slanina. 
 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.