• BK Opava
  • Novinky
  • Musíme hrát tvrdě a precizně na každé pozici, řekl před Nymburkem David Zach

  09. 03. 2024

Musíme hrát tvrdě a precizně na každé pozici, řekl před Nymburkem David Zach

Dvě slušné prověrky mají před sebou opavští basketbalisté. V sobotu se představí na palubovce Nymburku, v pondělí v aréně děčínských Válečníků. Pojďme se ale zaměřit na dnešní bitvu.

Slezané v letošním ročníku totiž ani jednou Středočechy neporazili. „Vylepšili jsme si náladu vítězstvím nad USK Praha. V tomto utkání jsme podali solidní výkon. Máme ale pokoru. Musíme si dobře nastavit hlavu a nadále se zlepšovat,“ řekl David Zach, asistent trenéra Petra Czudka. „V Nymburku nás čeká slušná prověrka,“ dodal jedním dechem.

Nymburk má za sebou neúspěšný čtvrtfinálový zápas ve FIBA EUROPE Cupu, kdy na domácí palubovce prohráli s Varese 65:80. „Opava má ve své hře podobné prvky jako mělo Varese, zejména co se týče střelby trojek. Musíme si dát pozor na jejich skvělé střelce, jako jsou Jurečka a Gniadek. Ale jinak jsou to úplně odlišné týmy a my se teď soustředíme jen na Opavu a snažili jsme se na ní v krátkém čase co nejlépe připravit. Hlavní ale pro nás je, abychom my hráli lépe,“ řekl kouč Nymburku Francesco Tabellini.

„Budou si chtít proti nám spravit chuť a napravit reputaci. Musíme být ale odolní a využít každou možnost, kterou nám Nymburk nabídne,“ poznamenal David Zach. Proti USK Praha naskočil do hry kapitán týmu Jakub Šiřina. „Je to náš ústřední hráč, důležitá součást mozaiky. Naše hra se s jeho příchodem uklidnila, přinesl do týmu pohodu,“ vypozoroval člen trenérského štábu BK Opava.

A co bude v sobotu na Nymburk platit? „Nesmíme dělat chyby. Hrát tvrdě a precizně na každé pozici,“ zakončil David Zach. Utkání začíná v 15 hodin a sledovat ho můžete na TV COM.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.