• BK Opava
  • Novinky
  • Musíme hrát týmově a číst slabiny soupeře, řekl před zápasem v Edenu David Zach

  04. 10. 2023

Musíme hrát týmově a číst slabiny soupeře, řekl před zápasem v Edenu David Zach

Úřadující mistr z Opavy míří do hlavního města. V pražském Edenu ho čeká domácí Slavie. Ta prošla v létě velkými personálními změnami. Trenéra Pavla Beneše nahradil na lavičce portugalský odborník Hugo Salgado.

Z největší hvězdy Sešívaných Pavla Pumprly se stal sportovní ředitel. Více o středečním soupeři s Davidem Zachem, asistentem trenéra Petra Czudka.

„Slavia vstoupila do sezony s novým týmem, nicméně duch, který tam byl loni, tam zůstal,“ řekl úvodem David Zach. „Stále je to ten nepříjemný tým, který se sice asi bude pohybovat v dolní polovině tabulky, nicméně může kousat a porazit kohokoliv ze špičky. Je to i proto, že v kabině zůstal lídr Radek Pumprla. Hráč, který je charakteristický tím, že nevzdává žádné utkání a hraje pořád s velkou energii,“ podotkl asistent Petra Czudka.

V kádru Slavie jsou čtyři američtí hráči. Jedná se o Pearsona, Newkrika, Varnera a Thompsona. „Mají zajímavý mix cizinců. Všichni jsou solidní. K nim přišel ještě Mareš z Kolína, který je určitě nadstandardním hráčem,“ monitoruje kádr Slavie David Zach a jedním dechem dodává: „Trenér má k dispozici i mladé kluky, mezi které patří Mrázek se Šťovíčkem. Oba už ukázali, že nebudou hrát druhé housle a mohou být členy rotace.“

Opava jde do středečního duelu v roli velkého favorita. „Slavia zatím do zápasů, které odehrála nastoupila s menší rotací hráčů. Trenér má základní osu šesti, sedmi, osmi kluků, kteří dostávají hlavní minutáž. My hrajeme v deseti, jedenácti lidech. To je naše výhoda, můžeme hrát více fyzičněji, s větší energii. Taky jsme dlouho spolu, takže je třeba využít týmovosti, prostě prezentovat se kolektivním basketbalem a nespoléhat na individuality,“ zvedl prst David Zach a svou analýzu doplnil: „Musíme číst i slabiny soupeře, najít jeho nejslabší místa a atakovat je.“

Opava se v dosavadních třech zápasech ligy nevyvarovala výpadků. „Nebudeme chodit kolem horké kaše. Ten problém tady přetrvává. Nemáme z toho radost, víme, že je to momentálně slabina naši hry. Nejsme schopni udržet stoprocentní výkon po celé utkání. Zatím nám to nevzalo vítězství. Nicméně pokud se z toho neponaučíme a neuděláme s tím něco, může nás stát výhru, jak v lize, tak na mezinárodním poli,“ zakončil David Zach.

Středeční duel v Edenu začíná v 18.30 a sledovat ho můžete na TV COM.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.