15. 03. 2022

MVP ČP? Radim Klečka!

Kromě kolektivního prvního místa putovalo do Opavy další ocenění: pohárovým MVP se stal Radim Klečka

Bylo to ocenění opravdu zasloužené. V semifinále Radim zaznamenal 28 bodů (dvojky 7/7, trojky 7/4), 5 doskoků, 2 asistence a 3 zisky (val. 33). Ve finále pak přidal  23 bodů (trojky 7/4), 6 asistencí, 4 zisky a 7 získaných faulů (val. 30). Přitom na zápasový koeficient užitečnosti, který by byl 30 a výše nedosáhl v průběhu Louda Auto FINAL 4 nikdo jiný!

"Celý tenhle turnaj řadím na úplný vrchol své kariéry. Pro mě osobně to byl naprosto úžasný víkend a budu na něj určitě dlouho vzpomínat. Pro většinu z nás je to první velký úspěch. Vyhrát pohár je opravdu úžasné, navíc proti Nymburku, který tuhle soutěž vyhrál už patnáctkrát. Je to nádherný pocit," přiznal po zápase emoce "Klečoun". 

Přitom hrozilo, že finále vůbec kvůli potížím s tříslem hrát nebude. "Trápí ho bolest třísel. Po zápase s Pardubicemi jsem mu řekl, zda sedá na vlak a jede domů. Řekl mi jasně, že jde hrát. Moc nám pomohl," řekl po finále trenér Petr Czudek. A Radim v sobotu i v neděli "přišel, viděl a zvítězil". 

"Jak se říká, "hořel jsem", a když člověk "hoří", tak to zkouší a jak to padá dál a dál, musí si ty střely brát i dál, a to i ty těžší," lakonicky popsal svůj výkon. A střely se mu dařily náramně, v sobotu dvojky na 100 % a trojky na 57 %, v neděli stejná trojková bilance a dvojková tentokrát "jen" na 67 %. 

Finále připomínalo poslední střet Opavy s Nymburkem: "Byly to dva podobné zápasy, tady jsme měli víc štěstí, padalo nám to celou dobu. Doma jsme i druhý poločas odehráli slušně, ale nějak nám došly síly. Tady jsme se zakousli až do konce a věřili, že na to vítězství už konečně dosáhneme. A důležitost zápasu nás nakopla víc než v tom utkání doma. Nymburk i tady stahoval, ale nepustili jsme ho do vedení a moc důležitá byla trojka Luďka Jurečky na 95-90."

Oslavy se konaly až po cestě domů. "Ta cesta byla asi nejlepší, jaká mohla být. Uběhla rychle. Užili jsme si ji. Ale v kolik jsme dorazili, to fakt neřeknu. Trenér nám dal v pondělí volno, abychom se dali do kupy a v úterý na to zase vletíme," nazabíhal příliš do podrobností Radim.
 
Ještě jednou tedy pogratulujme a poděkujme všem hráčům, realizačnímu týmu i věrným fanouškům za zážitek, který nám o víkendu připravili. Věřme, že to nebyla poslední opavská radost v této sezóně!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.