• BK Opava
  • Novinky
  • MVP října Jakub Šiřina teď musí vozit spoluhráče

  09. 11. 2015

MVP října Jakub Šiřina teď musí vozit spoluhráče

O svezení už před předávkou odměny stála většina týmu. A není divu. Do luxusního vozu jako Hyundai Genesis se neposadíte každý den

O svezení už před předávkou odměny stála většina týmu. A není divu. Do luxusního vozu jako Hyundai Genesis se neposadíte každý den. Když se však v sezoně 2015/16 stanete MVP měsíce v Kooperativa NBL, tak tu šanci na celé čtyři týdny dostanete. A prvním odměněným se stal lídr basketbalistů Opavy Jakub Šiřina. 

"V týmu už proběhly otázky na půjčení i rýpání spoluhráčů, že je musím svézt. A na to určitě dojde," usmívá se reprezentační rozehrávač a říjnový MVP v Kooperativa NBL, který první měsíc ligy završil na fantastických číslech 17,2 bodu, 7,2 asistence a 2,7 doskoku, když v některých utkáních sám překlápěl misky vah ve prospěch Opavy. 

Hlavně ale notně oslabený tým bez řady opor, hrající v pouze osmičlenné rotaci, dovedl k parádní bilanci 5-1, jež byla za dané situace nad očekávání. To se nejvíc týkalo vydřených výher v Pardubicích a Kolíně. 

"Všechno to začalo úvodním úspěchem v Pardubicích, kde od nás nikdo nic nečekal. Pasovali nás do role jasných outsiderů, že dostaneme o třicet a pojedeme domů. Tohle vítězství nás nakoplo, semklo a já z té bilance nejsem nějak překvapený, protože vím, že máme kvalitní tým, který i v sedmi osmi lidech dokáže zvládat velké výsledky," zdůrazňuje Šiřina, kterému díky kvalitní letní přípravě nedělaly problém ani velké časové nálože výrazně překračující 30 minut.

Věříte si, že se v levém předním sedadle černého skvostu udržíte i v prosinci?

"Nějaká šance tam je vždycky a bylo by to fajn, ale kvalitních hráčů v lize působí strašně moc. A já nehraji na to, abych si honil statistiky a každý měsíc v téhle limuzíně jezdil. Teď to tak vyšlo, ale určitě na tom má podíl i celý tým," nezapomíná playmaker na svou podpůrnou četu, již teď na oplátku bude muset aspoň někdy svézt. Asi nejnatěšenější budou hlavní dva autofanoušci v mužstvu Martin Gniadek a Radim Kramný. 

Šiřina je připraven na to, že se svým jménem na dveřích vozu bude nyní v Opavě anebo v Hlučíně, kde bydlí, mnohem víc na očích. A na přechodech tak bude muset zastavovat ještě častěji, než je běžně zvyklý. Jak ale sám dodává, po deseti letech ježdění bez vážnější nehody se považuje na dobrého řidiče. Řidiče, který navíc drží volant v ruce rád. 

"Třeba každé léto jezdíme s manželkou na delší cesty na turnaje do Německa a na tamních dálnicích si to užívám," přiznává playmaker, jehož choť - bývalá tenisová profesionálka - jezdí nyní k sousedům ulovit nějaké ty prize money alespoň přes léto. A Jakub, má-li čas, ji doprovází jako fanoušek číslo 1. 

Na projížďky v Genesisu se po podrobném seznámení s vozem hodně těší, protože dosud holdoval především sportovním autům. "Takovéhle "vozítko" jsem ale ještě nevyzkoušel," říká v žertu na adresu černého korábu řidič s osobním rekordem 230. Bližší označení této statistiky netřeba doplňovat...

Video z předání auta je k dispozici na adrese https://www.youtube.com/watch?v=VPMifVEx2Cc.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.