05. 09. 2018

Na další přípravu již tento pátek

Již třetí přípravný zápas čeká v pátek 7.9. na opavské basketbalisty.

V tom prvním porazili doma po výborném finiši v závěru utkání Žilinu 84:80 (podrobnosti zde). Druhý přípravný zápas již tak nevyšel. Na palubovce polských Gliwic naši v oslabené sestavě podlehli 84:96 (Bujnoch 26, Kvapil 14, Dragoun 13, Švandrlík 12, Bukovjan 10, Kouřil 6, Jurečka 3), když po třech čtvrtinách vedli 65:62, ale závěrečné minuty se tentokrát lépe vydařily našemu soupeři.

Jak doma se Žilinou, tak venku s Gliwicemi se naši basketbalisté museli obejít bez našich "reprezentačních vyslanců", tedy kapitána Kuby Šiřiny a trenéra Petra Czudka. Tak tomu bude i v pátečním přípravném zápase, kdy Opava přivítá od 16:00 hod. bratislavský Inter, který v letošní přípravě již porazil Svitavy 85:60 a v jehož dresu hraje nejužitečnější hráč Kooperativa NBL 2017/18 Lee Skinner.

Výsledky nejsou sice v přípravných zápasech to nejdůležitější, ale návštěva zhruba 200 diváků na utkání se Žilinou svědčí o tom, že i přípravný basketbal v Opavě táhne.