21. 01. 2018

Na Hané jsme kralovali

Povedené utkání sehráli opavští basketbalisté na prostějovské palubovce s domácím Olomouckem.

Povedené utkání sehráli opavští basketbalisté na prostějovské palubovce s domácím Olomouckem.

Slezanům se vyprázdnila marodka. Do hry už mohli zasáhnout marodi Miroslav Kvapil s Vaškem Bujnochem. Opavští začali pěkně zostra. „Od prvních minut jsme hráli koncentrovaně. Brzy jsme si vytvořili šestnáctibodové vedení. I když domácí dokázali naše vedení stáhnout na tři body, pořád jsme měli zápas pod kontrolou,“ podotkl trenér Petr Czudek.

Ve druhém poločase Opava svou dominanci potvrdila. Radovan Kouřil udělal osm bodů v řadě, výborně mu sekundoval Luděk Jurečka, nejvytíženější hráč zápasu, který opět výborně střílel z dálky. „Hráli jsme koncentrovaně a zaslouženě vyhráli. Hráče musím pochválit,“ uzavřel Petr Czudek.

BK Olomoucko – BK Opava 71:97 (16:28 38:45 52:73)

Body: Fuller 22, Močink 14, Mitchell 12, Sehnal 9, Norwa 7, Goga 3, Šepa 2, Novák 2 - Šiřina 21, Jurčeka 15, Bujnoch 12, Gniadek 11, Kouřil 10, Dragoun 8, Klečka 7, Zbránek 7, Kavpil 4, Štepánek 2. Rozhodčí: Jeřáb, Vondráček, Záruba. Fauly: 17:17. TH: 13/15:13/19. Dvojky: 14/36:21/43. Trojky: 10/28:14/33. Doskoky: 34:52.