05. 02. 2019

Na KNBL v Opavě až v březnu

Skončila základní část Kooperativa NBL a začíná druhá část - nadstavbová.

Skončila základní část Kooperativa NBL a začíná část nadstavbová.

Opava postoupila do druhé fáze KNBL ze 7. místa a ztrácí tři body na tři týmy před ní, tedy na Olomoucko, Pardubice a Ústí nad Labem. Naštěstí se v tomto ročníku nejvyšší soutěže utvořila skupina A1 z osmi celků a nikoli z šesti jako v minulých ročnících, takže nás čeká 14 zápasů s tou lepší polovinou "startovního pole".

Naši kluci zakončili základ zápasem v Ostravě. V něm útoky silně předčily obranu a nakonec padlo 228 bodů. Opava jich zaznamenala 120, což je v případě našeho týmu nejvíce v letošním ročníku a jen 8 bodů za maximem, které vytvořily v listopadu Pardubice, shodou okolností také s Ostravou.

Jeden rekord letošního ročníku ale přece jen padl. Postaral se o to náš kapitán Kuba Šiřina, který nastřílel 37 bodů a o jeden bod tak předstihl Lukáše Palyzu z celku Olomoucka. Absolutní rekord ovšem drží William Chavis, který v dresu Mlékárny Kunín nastřílel před 13 lety (4.2.2006) pražské Spartě bodů 61!

V zápase s Ostravou málem došlo ke kuriozní situaci. Náš tým přijel totiž jen s 8 bojeschopnými muži a to přitom už obětavě nastoupil Vašek Bujnoch. Po vyfaulování Filipa Zbránka, Vaška Bujnocha a Honzy Švandrlíka jsem dohrávali v pěti a hrozilo, že budeme utkání dohrávat v neúplné sestavě. Naštěstí k tomu nedošlo.

Skupiny A1 i A2 zahajují již tuto středu, ovšem bez našeho týmu. Ten se měl v prvním kole utkat s Nymburkem, ale protože oba týmy hrají poslední zápasy základní části Ligy mistrů, byl termín tohoto zápasu přesunut na 28.2.2019. V kole druhém pojedou naši kluci ve středu 13.2. do Pardubic. Doma se pak představí až po reprezentační přestávce, kdy budou v sobotu 2.3.2019 hostit Děčín. 

Náš první tým tedy fanoušci uvidí v úterý od 20:30 hod. ve 14. kole BCL s Bonnem a pak mají příležitost povzbudit své oblíbence v Hyundai Final 4 basketbalového poháru, který se hraje 9.-10.2.2019 v nedalekém Novém Jičíně. Prvním soupeřem jim bude v sobotu od 17:00 hod. v semifinále Děčín.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.