09. 01. 2018

Na odvetu s Olomouckem zdarma

Ve středu čeká na naše basketbalisty pohárová odveta s celkem BK Olomoucko.

Ve středu čeká na naše basketbalisty pohárová odveta s celkem BK Olomoucko. Do té si Opava z Prostějova přivezla po výhře 102:81 slušný náskok 21 bodů a postup by jí uniknout neměl. Nic ale není jisté předem, takže na definitivní potvrzení postupu si musíme počkat až do středečního večera.

Pojďme se podívat na cestu obou týmů. Náš soupeř byl nasazen přímo do 4. kola, v němž si v Ostravě poradil hladce 113:53 s týmem BK Hladnov. Stejně jednoduchou cestu do 5. kola měli naši kluci, když po změně pořadatelství porazili v Opavě Karvinou 134:38.

Ve čtvrtfinále již jsou mimochodem celky BK Děčín, Sluneta Ústí nad Labem, Geosan Kolín a BK JIP Pardubice, zatím ani jeden zápas nemjí odehrány NH Ostrava a ČEZ Basketbal Nymburk, z jejichž souboje vzejde soupeř pro vítězný tým našeho duelu s Olomouckem.

Všichni opavští hráči i příznivci samozřejmě věří, že do čtvrtfinále postoupí BK Opava. "Náš zápas u nich se nám docela povedl, takže doma by měla být povinnost vyhrát a postoupit. Prohrát s nimi v Opavě o dvacet, to není pro nás vůbec přípustné, to bychom si nemohli nikdy odpustit," nepřipouští jinou možnost než postup Radovan Kouřil.

Dušan Štěnička je v prognózách trochu opatrnější. "Z prvního utkání máme náskok 21 bodů, což by bylo škoda doma prohospodařit. Olomoucko však v lize u nás zvítězilo a v minulém kole přivezlo body z Ústí. Takže uvidíme, kdo z koho," řekl mi k nadcházejícímu duelu náš manažer a tiskový mluvčí.

I když tentokrát zápas s Olomouckem nebude začínat 0:0, nýbrž za teoretického stavu 21:0 pro Opavu, naši kluci si podporu fanoušků zaslouží. Bude se totiž hrát nejen o postup, ale i o sebevědomí, neboť 20.1.2018 pojedou naši kluci do Prostějova k utkání 18. kola KNBL.

Zápas odvety 5. kola Českého poháru BK Opava - BK Olomoucko začíná ve středu 10.1.2018 od 18:00 hod., klubový zpravodaj vydáván nebude, ale jak už jsme avizovali v titulku, vstup je pro všechny zdarma!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.