13. 03. 2024

Na opavské juniory čeká premiéra v Lize mistrů!

Velká premiéra čeká na basketbalové juniory z Opavy. Svěřenci trenéra Davida Zacha budou startovat ve druhém ročníku mládežnické Ligy mistrů. Ta je vypsána pro věkovou kategorii U18. Hostitelem bude maďarský Debrecín.

Hrát se bude od 2. do 7. dubna 2024. Slezané byli nalosování do skupiny C, kde je čekají zápasy s tureckým týmem TOF Tofas Bursa a německým PBBA Porsche BBA Ludwigsburg.

Na slavnostním losování Opavu ve druhém největším maďarském městě zastupoval Dominik Janoš, který bude zároveň vedoucím opavské výpravy. „Bylo vidět, že juniorská Liga mistrů je brána hodně prestižně. Losovací ceremoniál byl totožný jako pro kategorii dospělých. My můžeme být pyšní, že Opava si může v této společnosti zahrát,“ řekl Dominik Janoš.

Zástupci týmů si měli možnost prohlédnout zázemí, a to od hotelů až po haly. „Organizátoři nechtěli nic podcenit. Kluby budou ubytovány ve třech hotelích, kde budou mít veškeré zázemí, a to včetně regenerace. Připravena je i tréninková hala. Viděli jsme i tu, ve které se bude hrát,“ přiblížil vedoucí opavského týmy.

Zápasy se odehrají v hale Oláh Gábor, která hostila nedávné mistrovství světa devatenáctek. Letošního turnaje se zúčastní třináct týmů z devíti zemí. „Maďarská federace bere pořadatelství velmi prestižně. Turecká Bursa totiž nasadila loni laťku hodně vysoko. Pro naše kluky půjde o obrovskou zkušenost a zážitek v jednom. Na vlastní kůži poznají, co je to špičkový basketbal. Tahle konfrontace nás všechny posune dál,“ míní Dominik Janoš.

Patronem turnaje je maďarská basketbalová legenda Kornél Dávid. Opava byla nalosována do skupiny C, kde ji čekají TOF Tofas Bursa a PBBA Porsche BBA Ludwigsburg. „Do bojů o medaile postupuje vítěz. Pro týmy na druhém a třetím místě ale turnaj nekončí. Budou hrát o další umístění,“ prozradil Dominik Janoš.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.