02. 11. 2022

Naděje na postup se oživila, Opava vyhrála na Kypru

Opavští basketbalisté ve středu večer ukázali, že jsou připraveni se postup do další fáze FIBA Europe Cupu porvat. V kyperské Nicosii porazili po dobré výkonu místní Keravnos 79:74. V dramatickém závěru Opavu čtyřmi šestkami podržel nestárnoucí Luděk Jurečka.

"Kyperský celek nezačal dobře. Působil nekoncentrovaně. My jsme dali hry hodně energie, což nám přineslo desetibodový náskok," rozebíral utkání trenér BK Opava. Stejně v jako v prvním vzájemném souboji si Opava po tři čtvrtiny držela vedení. V závěru drama gradovalo. Domácí celek se úspěšnou trojkou přiblížil na tři body. Následně Šiřina přihrál Zbránkovi, toho jeden ze soupeřových hráčů sestřelil. Jurečka dvěma šestkami Opavské uklidnil. A když tentýž hráč byl znovu z hranice trestných hodů znovu úspěšný, mohli hosté začít slavit.

"Věděli jsme, že to nebude lehké. I doma jsme tři čtvrtiny vedli a nakonec zápas ztratili. Kdy jsme nezachytili rychlý přechod soupeře a ten nám dával i těžké trojky. Nyní se nám podařilo unavit jejich tři nejlepší hráče, kteří se už tolik neprosazovali, jako u nás," podotkl Petr Czudek.

Keravnos BC - BK Opava 74:79 (14:22, 41:45, 57:62)

Body: Krubally 21, Burns 18, Robinson 15, Abell 8, Stylianou 7, Tigkas 3, Michail 2 - Kvapil 19, Mokráň 16, Zbránek 13, Bassett 11, Šiřina 5, Slavík 5, Švandrlík 4, Jurečka 4, Kouřil 2.

Rozhodčí: Ciprian, Grigioni, Meirson. TH: 17/21:11/16. Trojky: 5/19:6/29. Doskoky: 38:37. Fauly: 17:22.