21. 01. 2021

Nadstavba bude 6 + 6, sestupovat se nebude

V organizaci dalšího průběhu KNBL došlo ke změnám v nadstavbové části i sestupu

V organizaci dalšího průběhu KNBL došlo ke změnám v nadstavbové části i sestupu.

Kooperativa NBL přistoupila k dílčímu zeštíhlení svého zbývajícího programu, aby dala v nadále nejisté koronavirové době  dostatečný prostor především hlavní fázi soutěže, jíž je play-off. Asociace ligových klubů NBL rozhodla, že pro blížící se nadstavbovou část budou obě skupiny čítat šest týmů a nikoli 8 v horním oddělení a 4 ve spodním, jak stanovil původní rozpis. Ušetří se tak čtyři hrací termíny.

"K rozhodnutí o snížení počtu zápasů došlo i proto, že už v prosinci Výbor České basketbalové federace rozhodl, že se nebude hrát baráž o nejvyšší soutěž a z NBL se nebude sestupovat. Věříme také, že v tomto upraveném formátu už bychom měli být schopní ligu dokončit," uvedl předseda ALK NBL Tomáš Kotrč.

Po nadstavbě bude následovat předkolo play-off pro týmy ze 7. až 10. místa, kde se oproti původnímu rozpisu (série na dvě vítězná utkání) bude hrát jen na dva zápasy, a rozhodovat tak bude celkové skore. I touto redukcí se získá další termín zejména pro play-off.

"Nechceme především přicházet o zápasy v hlavním play-off a chtěli jsme ponechat série v původním formátu. Jsou to ty nejkvalitnější zápasy a my doufáme, že v dubnu už třeba budou moct diváci aspoň v nějakém počtu do hledišť, třeba i po prověření antigenními testy," doplnil Kotrč.

Série play-off už zůstávají v původním znění. Ve čtvrtfinále a semifinále se tak bude hrát na 4 výhry, finále na tři a série o bronz bude na dvě vítězství. Liga by měla skončit nejpozději poslední květnový týden. I proto, aby pak měla reprezentace dostatečný čas na přípravu na olympijskou kvalifikaci.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.