27. 11. 2015

Náš příští soupeř: BC GEOSAN Kolín

Po nevydařeném vystoupení ve Svitavách si budou naši basketbalisté chtít spravit chuť v zápase s Kolínem.

Po nevydařeném vystoupení ve Svitavách si budou naši basketbalisté chtít spravit chuť v zápase s Kolínem.

V Kolíně se basketbal začal hrát už v roce 1935, ale první oficiální klub s názvem Sokol Kolín vznikl až v roce 1940. V sezóně 2006/07 postoupil Kolín po výhře ve finále play-off 1. ligy právě nad Opavou do nejvyšší soutěže, v níž od té doby hraje nepřetržitě. V uplynulém ročníku KNBL se Kolín po delší době neprobojoval do play-off, když skončil na 10. místě. To se kolínští basketbalisté pod vedením uznávaného kouče Predraga Benačka určitě pokusí letos napravit.

Kolínskou sestavu po sezóně opustil Darryl Bryant, ale na rozehrávku přišel Jimmie Hunt. Ten se ovšem hned v prvním kole v zápase s Děčínem zranil  a na palubovky naskočil až v listopadu. Další posilou je Černohorec Bojan Bakić, o jehož kvalitách svědčí i to, že je kapitánem národního celku Černé Hory a získal mistrovské tituly na Ukrajině, v Polsku či Lotyšsku. Kolín ale posiloval dále, takže na rozehrávku přišel Antonie Allen, podkošovou sestavu, kam přišel z Jindřichova Hradce Karel Aušprunk, posílil ještě americký pivot Lee Skinner.

Cizinci také hrají prim v kolínských statistikách, když nejlepším střelcem je Bojan Bakić (16.6 bodu na zápas), který je také zatím nejužitečnějším hráčem týmu. Pod košem ale s průměrem 5.3 doskoku na zápas vládne nestárnoucí David Machač, který letos dovršil 35 let. Týmu se ale nedaří tak, jak si asi před sezónou v Kolíně představovali. Zatím je Kolín s bilancí 5 - 7 na 9. místě tabulky Kooperativa NBL.V minulém kole prohráli kolínští basketbalisté doma s Jindřichovým Hradcem 65:79 (Allen 15, Vocetka 11) a budou určitě chtít toto zaváhání v Opavě napravit. Navíc nám mají co oplácet, neboť ve 3. kole jsme v Kolíně vyhráli 82:81 v prodloužení.

V našem týmu sice v týdnu řádilo nachlazení, ale do zápasu by měli všichni, až na dlouhodobého maroda Radima Klečku, nastoupit. To se ostatně ukázalo ve čtvrtek v Příboře, kde si naši kluci bez problémů poradili v zápase 4. kola Českého poháru s druholigovým Novým Jičínem 114:48. "Chceme v domácím prostředí odčinit porážku ze Svitav a porazit Kolín pohlednějším výkonem, než byl ten v minulém kole. Musíme být zodpovědnější ve všech herních činnostech," řekl k utkání náš trenér Petr Czudek. Toho doplňuje Luděk Jurečka: "Ve Svitavách jsme přecházeli pozice a hráli příliš alibisticky. V domácím prostředí chceme předvést výkon, který si diváci, kteří nás hodně podporují, zaslouží."

O podporu publika se naši kluci určitě bát nemusí a v zápase s Kolínem jistě udělají vše pro to, aby znovu naskočili na vítěznou vlnu.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.