10. 10. 2015

Náš příští soupeř: BK JIP Pardubice

K zápasu 1. kola Kooperativa NBL ročníku 2015/16 pojedou naši basketbalisté v repríze čtvrtfinále ročníku minulého do Pardubic.

K zápasu 1. kola Kooperativa NBL ročníku 2015/16 pojedou naši basketbalisté v repríze čtvrtfinále ročníku minulého do Pardubic.

Pardubický basketbal oslaví v příštím roce 60 let své existence. Na svém kontě mají Pardubice i jeden mistrovský titul, který ale má už trochu "vousaté" datum. Stalo se tak totiž v roce 1984. Stále ale patří k naší basketbalové špičce, o čemž svědčí i umístění v posledních třech ligových ročnících, tedy 2x 4. a jednou 5. místo.

V uplynulém ročníku KNBL skončili pardubičtí basketbalisté na 5. místě, když ve čtvrtfinále podlehli Opavě 1 - 3 na zápasy. Pro letošní ročník ale "Beksa" svůj kádr určitě posílila. S týmem se sice rozloučili Petr Bohačík (NH Ostrava) a Jiří Šoula (Jindřichův Hradec), smlouva nebyla prodloužena Matthew Hezekiahovi a ze zdravotních důvodů ukončil hráčskou kariéru Zbyněk Pospíšil, podkošovou sestavu ale vyztužili Radek Nečas a Kamil Švrdlík, kteří přišli z Prostějova.

Do kádru se zapracovávali také osmnáctiletí dorostenci Martin Roub a Karel Formánek, navíc k Dušanu Bohunickému přišel asistent Tomáš Bartošek, čímž se "uvolnily ruce" nestárnoucímu a letos již čtyřicetiletému Levellu Sandersovi, který roli hrajícího asistenta vykonával v minulé sezóně. Není divu, že Pardubice, které touží po medaili (v minulých dvou ročnících jim vidinu cenného kovu zhatila právě Opava) vyhlásily v této sezóně útok na finále KNBL.

Naši kluci pojedou k pondělnímu televiznímu zápasu po přípravě, která byla poznamenána četnými zraněními a nemocemi, takže tým nebyl kompletní ani jednou. Otázkou je, v jaké sestavě nastoupí proti Bekse. Více již Dušan Štěnička: "Začátkem sezóny nás sužují četná zranění, takže v Pardubicích nebude určitě hrát Kryštof Vlček, který má zlomený malíček, nenastoupí ani Radim Klečka, kterého po reprezentační srazu stále zlobí koleno. Takže budeme pouze v 10 hráčích. Pardubice jsou určitě favoritem, ale jedeme tam s odhodláním předvést výkony z přípravy, které nebyly vůbec špatné."

Zápasová bilance pondělních soupeřů v minulé sezóně vyzněla 5 - 3 v náš prospěch, když v základní části oba týmy využily domácí prostředí. Jak tomu bude tentokrát, to mohou opavští basketbaloví příznivci sledovat na televizních obrazovkách. Zápas BK JIP Pardubice - BK Opava začne v 12.10.2015 v  18:00 hod., přenáší ČT Sport.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.