02. 02. 2016

Náš příští soupeř: BK Lions J. Hradec

Druhou cestu na jih Čech v krátkém období jednoho týdne mají před sebou naši basketbalisté.

Druhou cestu na jih Čech v krátkém období jednoho týdne mají před sebou naši basketbalisté.

První zmínky o basketbalu v Jindřichově Hradci jsou z listopadu 1953. Hlavní vzestup nastal po roce 2004, kdy se jindřichohradečtí basketbalisté dostali do druhé nejvyšší soutěže a postupně se vypracovali na špičkový tým 1. ligy. Postup mezi basketbalovou elitu si vybojovali v sezóně 2011/12, kdy skončili v baráži o MNBL druzí za Opavou.

Ve své premiéře obsadili sice poslední místo, ale po zrušení baráže si účast v NBL přesto uchovali. O rok později skončili na místě desátém a v loňské sezóně pak již pronikli do play-off z 8. místa, ale podle očekávání vypadli ve čtvrtfinále se suverénem posledních let, celkem ČEZ Basketball Nymburk. I tak to byl velký úspěch basketbalu v Jindřichově Hradci.

Po této úspěšné sezóně odešlo duo Lamb Autrey a Donald Robinson a do Kolína přestoupil Karel Aušprunk. Nahradit by je měli Američané Josh Nofflet, Stephon Lamar a Jerrah Young, v listopadu k nim ještě na rozehrávku přišel Brison White. Z Pardubic pak před začátkem sezóny přestoupil ke Lvům Jiří Šoula, který byl ve východočeském týmu nespokojený se svou minutáží, od začátku kalendářního roku 2016 pak u týmu působí i americké křídlo Jahvan Devareaux.

Jindřichův Hradec je zatím s bilancí 7 - 19 (26.9 %) na 11. místě tabulky KNBL, když v minulém kole prohrál v Prostějově 66:84 (Lamar 26, Zuzák 9) a na příčky zajišťující play-off začíná ztrácet. Jeho lídrem je Joshua Nofflet (15.5 bodu a 5.3 doskoku na zápas, val. 14.2), přes deset bodů na zápas se dostali i Stephon Lamar (12 bodů) a Stanislav Zuzák (10.6 bodu). 

Před týdnem si naši kluci u Vajgaru zajistili postup do Huyndai Final 4 basketbalového poháru po výhře 78:71, v sobotu zdolali v nádherné basketbalové bitvě doma Děčín 79:78. "Máme za sebou tři vítězství v řadě, takže by bylo pěkné sérii rozšířit. Jindřichův Hradec je však doma velmi nebezpečný a nebude snadné zopakovat výhru z minulé středy," je si vědom domácí síly soupeře náš manažer a tiskový mluvčí Dušan Štěnička.

Postavení v tabulce a skutečnost, že v dosavadních dvou zápasech této sezóny KNBL vyhrála po boji vždy Opava (82:67 a 93:85), favorizují náš celek, ale nebude to nic jednoduchého. Věřme, že naši basketbalisté nic nepodcení a domů přivezou tolik potřebnou výhru. Zápas BK Lions Jindřichův Hradec - BK Opava začíná ve středu 3.2.2016 od 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.