11. 12. 2015

Náš příští soupeř: BK Lions Jindřichův Hradec

Výhru na horké palubovce Děčína musí naši basketbalisté potvrdit v domácím zápase s Jindřichovým Hradcem.

Výhru na horké palubovce Děčína musí naši basketbalisté potvrdit v domácím zápase s Jindřichovým Hradcem.

První zmínky o basketbalu v tomto městě jsou z listopadu 1953. Hlavní vzestup nastal po roce 2004, kdy se jindřichohradečtí basketbalisté dostali do druhé nejvyšší soutěže a postupně se vypracovali na špičkový tým 1. ligy. Postup mezi basketbalovou elitu si vybojovali v sezóně 2011/12, kdy skončili v baráži o MNBL druzí za Opavou.

Ve své premiéře obsadili sice poslední místo, ale po zrušení baráže si účast v NBL přesto uchovali. O rok později skončili na místě desátém a v loňské sezóně pak již pronikli do play-off z 8. místa, ale podle očekávání vypadli ve čtvrtfinále se suverénem posledních let, celkem ČEZ Basketball Nymburk. I tak to byl velký úspěch basketbalu v Jindřichově Hradci.

Po této úspěšné sezóně odešlo duo Lamb Autrey a Donald Robinson a do Kolína přestoupil Karel Aušprunk. Nahradit by je měli Američané Josh Nofflet, Stephon Lamar a Jerrah Young, v listopadu k nim ještě na rozehrávku přišel Brison White. Z Pardubic pak před začátkem sezóny přestoupil ke Lvům Jiří Šoula, který byl ve východočeském týmu nespokojený se svou minutáží.

Jindřichův Hradec je zatím s bilancí 5 - 12 (29.4%) na 11. místě tabulky KNBL, když v minulém kole prohrál doma s Prostějovem 74:100 (Vošlajer 16, Zuzák 13). Jeho lídrem je Joshua Nofflet (14.7 bodu a 5.2 doskoku na zápas, val. 13.4), přes deset bodů na zápas se dostal i Stephon Lamar (11.2 bodu). Z českých hráčů si nejlépe vedou Tomáš Vošlajer a Stanislav Zuzák.

Naši kluci nechali na palubovce Děčína hodně sil, své určtě odebrala i náročná cesta. Ale po výhře únava mizí rychleji, takže věřme, že v sobotu už budou připraveni zopakovat výhru z Jindřichova Hradce, kde zvítězili na konci října 82:67. "Ve čtvrtek ráno jsme si přivezli velmi cennou výhru z Děčína. Doufám, že rychle zregenerujeme a budeme schopni získat povinné vítězství proti Jindřichovu Hradci, který doma výrazně podlehl Prostějovu. Letošní liga nám již ukázala, že každý zápas začíná s nulou na obou stranách a jen hodnotný výkon přináší výhru," říká na toto téma Petr Czudek.

Výhra v Děčíně i statečný výkon proti mistrovskému Nymburku je pro opavské fanoušky určitě skvělou pozvánkou i na zdánlivě méně atraktivní zápas se Lvy z Jindřichova Hradce. Přijďte naše kluky povzbudit! A na závěr jednu drobnou zajímavost: zatímco jindřichohradecký Pavel Novák v sezóně 2009/10 oblékal dres Opavy, náš pivot Radim Kramný zase v části sezóny 2012/13 působil v dresu Lvů.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.