01. 12. 2015

Náš příští soupeř: MMCITÉ Brno

Po suverénní výhře nad Kolínem a před pátečním zápasem s Nymburkem si zajedou naši basketbalisté do Brna.

Po suverénní výhře nad Kolínem a před pátečním zápasem s Nymburkem si zajedou naši basketbalisté do Brna.

Na bohatou a úspěšnou historii brněnského basketbalu se pokouší navázat tým MMCITÉ Brno, který do nejvyšší soutěže postoupil v roce 2013. Zatím se mu to ale příliš nedaří, ve svých dvou dosavadních vystoupeních obsadil v NBL vždy poslední místo a v minulé sezóně se musel zachraňovat v baráži. Po ní došlo v kádru brněnských basketbalistů ke značným změnám.

Na postu hlavního trenéra vystřídal Vladimíra Paunoviče Tomáš Pětivlas, odešli Američané Steven Bennet a Larry Cox, do Děčína zamířil Ondřej Šiška, v týmu už neuvidíme ani trojici Dygrýn, Krakovič a Jokl. Brno naopak posílil Američan Andell Cumberbatch z univerzity St. Bonaventure, ze skotského Glasgow přišel pod koš jeho krajan Paul Egwuonwu. S ním bude na pivotu nově také Ivo Prachař, na rozehrávce pak měl působit Michal Šotnar, který naposledy hrál ve Svitavách, ale momentálně je zraněn. Po zranění naopak již hraje pivot Jaroslav Prášil.

Hlavním cílem brněnského týmu bude určitě vyhnout se nebezpečí baráže. To se ale zatím příliš nedaří a Brno je s bilancí 2 - 10 (16.7 %) na poslední dvanácté příčce tabulky Kooperativa NBL, když dosud získalo jen skalpy USK Praha a svitavských Turů. V minulém kole prohráli brněnští basketbalisté v Jindřichově Hradci vysoko 74:96 (Šmíd 15, Norwa 12). Nejlepším střelcem Brna je Andell Cumberbatch (16 bodů na zápas), nejlépe doskakuje Michal Norwa (8.6 doskoku/záp.).

Brněnští basketbalisté se ale přes rozdílné postavení v tabulce necítí před soubojem s Opavou předem poraženi. "Ve středu nás čeká velmi těžký soupeř, který je na čele tabulky a má spoustu zkušených hráčů, kteří spolu hrají už několik let a jsou sehraní. Přestože máme několik zraněných hráčů, chceme vyhrát a popereme se s Opavou o vítězství. Nedáme jim nic zadarmo," vyjádřil se pro klubový web křídelník David Nehoda.

Přesto je Opava favoritem a této role se nezříká ani Dušan Štěnička. "Do Brna jedeme v roli favorita. Domácí hrají velmi bojovně a jsou silní na útočném doskoku. Zodpovědný výkon z naší strany může přinést očekávané vítězství," řekl k zápasu náš manažer a tiskový mluvčí. A Rosťa Dragoun dodává: "Brno je nepředvídatelný soupeř, prakticky kdokoli může dát 20 bodů, takže nás nic lehkého nečeká. Důležitá bude, stejně jako s Kolínem, koncentrace na celý průběh zápasu."

Z dosavadních 9 vzájemných soutěžních zápasů máme vysoce kladnou bilanci 8 -1. Věřme, že ji naši kluci ve středu večer ještě vylepší.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.