06. 11. 2016

Náš soupeř v 10. kole: BC Geosan Kolín

Po výhře v Prostějově čeká na náš tým v televizním zápase ambiciózní celek Kolína.

Po výhře v Prostějově čeká na náš tým v televizním zápase ambiciózní celek Kolína. Basketbal se v tomto městě začal hrát už v roce 1935, ale první oficiální klub s názvem Sokol Kolín vznikl až v roce 1940. V sezóně 2006/07 postoupil Kolín po výhře ve finále play-off 1. ligy právě nad Opavou do nejvyšší soutěže, v níž od té doby hraje nepřetržitě. V minulém ročníku KNBL se Kolín probojoval do play-off, když skončil po základní části na 6. místě. V něm podlehl Prostějovu 1 - 3 na zápasy a skončil tak nakonec jen o jedno místo za Opavou.

Kolínští po sezóně posilovali. Hlavním "dodavatelem" byla Ostrava. Z ní přišel k Labi Adam Číž, bez něhož si snad rozehrávku Ostravy nikdo nedovedl představit, Kolín zlákal i ostravské křídlo Garreta Kerra. Protože ale Adam Číž kvůli zranění zatím do bojů nezasáhl, angažovali do týmu trenéra Predraga Benačka zkušeného Bojana Maleševiće. Jinak zůstal kolínský kádr pohromadě.

Kolín sice neměl nejlepší rozjezd, když na výhru musel čekat až do 5. kola, ale od té doby nepoznal hořkost porážky a stoupá tabulkou vzhůru. O tom, že i bez zraněných Číže a Horáka je Kolín velmi silný, se v minulém kole přesvědčil i ohhájce stříbrných medailí Děčín, který v Kmochově městě prohrál. Na kolínské výhře 81:72 se nejvíce podíleli Kerr s 22 a Skinner s 21 body. Garret Kerr je také nejužitečnějším hráčem Kolína, nejlepším střelcem je zatím Bojan Bakić.

Kolín si po sérii výher věří. "Opava i v letošní sezoně svými výsledky dokazuje, že patří do české špičky. Zvlášť na domácí palubovce je velmi silná, my se však chceme pokusit uspět i tam, uděláme pro to maximum. Máme úspěšnou vítěznou sérii, kdo by jí nechtěl prodloužit. Minule proti Děčínu jsme podali velmi bojovný výkon, takový musíme zopakovat," řekl k zápasu kolínský trenér Predrag Benaček, který bude stále postrádat Adama Číže i Ladislava Horáka. 

Je tedy jasné, že na naše basketbalisty čeká obtížný úkol. "Po delší herní pauze přivítáme tým Kolína, který v minulém kole porazil Děčín. Je otázkou, který z týmů se lépe vyrovná s relativně pozdním začátkem utkání a s tíhou přímého přenosu televize. My jsme v minulém kole zvítězili na palubovce Prostějova a v domácím prostředí se nezříkáme role favorita pro nastávající utkání," věří v sílu svého celku i Petr Czudek, který by měl mít k dispozici všech 11 hráčů.

A MVP zápasu v Prostějově Radovan Kouřil dodává: "Kolín je na vítězné vlně a předvádí v poslední době velmi dobrý basketbal. My však hrajeme doma a chceme potvrdit nedobytnost domácí palubovky, samozřejmě až na prohru s dominantním Nymburkem, a navázat na výkon z poslední čtvrtiny v Prostějově. Na utkání se všichni těšíme a doufáme, že přes netradiční začátek nás přijde povzbudit hodně fanoušků."

Na podporu fanoušků budou naši kluci hodně spoléhat. Věřme, že nejlepší publikum v republice bude opět tím příslovečným šestým hráčem a přes netradičně pozdní začátek zápasu pomůže k dalšímu úspěchu, potřebnému pro postup do elitní nadstavbové skupiny, kam se dostane 6 nejlepších týmů po základní části Kooperativa NBL.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.