11. 11. 2016

Náš soupeř v 11. kolo: BK JIP Pardubice

První polovinu základní části Kooperativa NBL zakončí naši basketbalisté v Pardubicích.

Basketbal začal psát v Pardubicích svoji historii v 50. letech minulého století a Pardubice mají na svém kontě i jeden mistrovský titul z roku 1984. Zatímco v ročníku 2014/15 jsme Pardubice vyřadili ve čtvrtfinále, v tom uplynulém nám "Beksa" vyřazení vrátila a došla si nakonec pro bronzové medaile. Medailové ambice mají ve městě na Labi také v tomto ročníku KNBL.

Kádr Pardubic zůstal prakticky pohromadě, pouze Tomáš Šoukal ze zdravotních důvodů ukončil kariéru. Vrozený srdeční defekt pak objevili lékaři Dušanu Pandulovi, jemuž se tak návrat na palubovku poněkud protahuje. Jediným příchodem tak byl Dominez Burnett, pro kterého je to jeho první evropské angažmá a který se hned zařadil mezi opory celku trenéra Levella Sanderse.

Pardubice hrají v této sezóně také evropský pohár, konkrétně FIBA Euro Cup. Po 4 kolech mají bilanci 2 - 2  a balancují na hraně postupu ze skupiny J. Postup si zkomplikovaly ve středu, když bez Burnetta a Kotase prohrály venku s Apoelem Nicosia. V KNBL si vedou výborně, s 8 výhrami a 2 porážkami jsou na druhém místě tabulky. Kromě prohry s Nymburkem ztratili pardubičtí basketbalisté také v minulém kole v Děčíně, kde podlehli 73:79 (Burnett 20, Autrey 17).

Dominez Burnett a Lamb Autrey také vládnou klubovým statistikám ve střelbě, doskakování a užitečnosti, dalším do party v těchto činnostech je třetí cizinec v týmu Joseph "Jobi" Wall. Doskoky jsou také silnou stránkou veterána Radka Nečase a dalšího pivota Kamila Švrdlíka.

Naši kluci se snad již otřepali z domácí prohry s Kolínem a pojedou do Pardubic s bojovnou náladou. O tom ostatně svědčí i slova opavského manažera Dušana Štěničky: "Pardubice letos hrají velice dobře a budou silnějším soupeřem než pondělní Kolín. Na druhé straně my na ně umíme zahrát, takže jedeme se vztyčenou hlavou a se snahou poprat se o dobrý výsledek."

Podobně se vyjádřil i Václav Bujnoch: "Bude to určitě těžký zápas, ale pokusíme se napravit výkon proti Kolínu a domácí prohru. Teď musíme vyhrát někde venku a v Pardubicích se nám většinou daří, tak proč nevyhrát hned tam."

Věřme, že slova obou se naplní, ovšem jak vše nakonec dopadne, to budeme vědět v sobotu večer.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.