15. 10. 2019

Náš soupeř v AAC 1/19: Egis Körmend

V našem premiérovém zápase Alpe Adria Cupu přivítáme v Opavě maďarský tým Egis Körmend.

V našem premiérovém zápase Alpe Adria Cupu přivítáme v Opavě maďarský tým Egis Körmend.

Tento klub byl založen v roce 1962, jeho současným stánkem Szentély Arena s kapacitou 2000 diváků, klubové barvy jsou červená, černá a bílá. Tým se stal 3x maďarským šampiónem (1987, 1996, 2003) a sedmkrát získal maďarský basketbalový pohár, naposledy v roce 2016. V minulém ročníku maďarské ligy se probojoval do finále, kde podlehl týmu Szombathely.

Egis Körmend má za sebou také působení v evropských pohárech, konkrétně v Eurochallenge a FIBA Europe Cupu, ale nikdy se nedostal dál než mezi nejlepších 16.
 
Tým z Körmendu působil v posledních dvou sezónách rovněž v Alpe Adria Cupu a je úřadujícím šampiónem AAC, když ve finále zdolal na jaře 2019 slovinský celek KK Skrljevo.

V týmu působí kromě maďarských hráčů také tři Američané (Taylor, Turner a Varando), Kanaďan Edwards a Erion Kastrati z Kosova. V dosavadním průběhu maďarské ligy, v níž má Körmend zatím bilanci 3 - 0, je nejlepším střelcem Jordon Varando, který je zároveň nejužitečnějším hráčem týmu německého trenéra Mathiase Zollnera. 

Opava má, stejně jako její maďarský soupeř, zatím stoprocentní ligovou bilanci, takže vzájemný zápas bude zajímavá konfrontace špičkového českého a maďarského basketbalu. Petr Czudek nebude mít k dispozici Radima Klečku a s největší pravděpodobností ani Filipa Zbránka.

I v oslabené sestavě ale naši basketbalisté vyhráli v sobotu na palubovce loňského vicemistra Děčína, takže se s výtečným publikem v zádech jistě pokusí uspět i ve svém historicky prvním zápase v Alpe Adria Cupu.

Utkání BK Opava - Egis Körmend začíná ve středu 16.10.2019 v 18:00 hod. a ještě připomínáme, že na něj samozřejmě platí  permanentky.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.