22. 10. 2019

Náš soupeř v AAC 2/19: KK Šenčur GGD

Druhý zápas v Alpe Adria Cupu odehrají naši basketbalisté ve slovinském Šenčuru.

Druhý zápas v Alpe Adria Cupu odehrají naši basketbalisté ve slovinském Šenčuru.

Tento klub byl založen v roce 1969, oslavil tedy 50 let své existence. Své zápasy hraje v Šenčur Sports Hall s kapacitou 800 diváků, což je pro městečko čítající něco přes 3000 obyvatel zřejmě dostačující.

Zajímavostí je, že klubové barvy jsou stejné jako opavské, tedy žlutá a modrá. Hlavním sponzorem je stavební společnost Gorjenska gradebna družba, odtud zkratka GGD v názvu.

V sezóně 2013/14 vyhráli basketbalisté Šenčuru druhou slovinskou ligu a postoupili mezi elitu. Tým trénuje Konstantin Subotić. Nejlepším hráčem dosavadního průběhu slovinské ligy je devětadvacetiletý Dino Murić, který vede pořadí střelců nejen v oddíle, ale také v celé lize. Navíc je na 5. místě mezi doskakujícími hráči a je také zatím druhým nejužitečnějším hráčem slovinské ligy.

KK Šenčur má zatím v nejvyšší slovinské basketbalové soutěži bilanci 2 - 1. V letošním ročníku AAC odehráli šenčurští basketbalisté jediný zápas, v němž doma porazili maďarský Körmend 88:68.

Na naše kluky čeká zhruba 700 kilometrová cesta. Věřme, že po náročném cestování budou mít dost sil na to, aby si připsali i druhou výhru Alpe Adria Cupu.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.