06. 11. 2019

Náš soupeř v AAC 3/19: BC Hallmann Vienna

Ke třetímu zápasu v Alpe Adria Cupu pojedou naši basketbalisté do Vídně

Ke třetímu zápasu v Alpe Adria Cupu pojedou naši basketbalisté do Vídně.

Tým BC Vienna byl založen v roce 2001, hrál také pod názvem BC Zepter Vienna a ten současný, tedy BC Hallmann Vienna, nosí od roku 2015. Své zápasy hraje v aréně Hallmann Dome pro 1399 diváků, klubové barvy jsou červená, černá a bílá. Tým získal jeden rakouský titul a to v sezóně 2012/13. Jeho poslední umístění v nejvyšší soutěži bylo 7. místo.

V probíhající sezóně má BC Hallmann Vienna v rakouské lize odehráno 7 zápasů, ale výhru tým slavil pouze jedenkrát a v tabulce mu patří 9. místo. Do Alpe Adria Cupu zatím nezasáhl, takže o jeho výkonnosti si lze udělat jen stěží nějaký relevantní obrázek. 

Nejlepším střelcem týmu je jedenačtyřicetiletý(!) Stjepan Stazic, kromě něho působí v BC Hallmann ještě dalších 7 Rakušanů, Američané Jason Detrick a Brandon Conley a také Izraelec Anton Shoutvin. Trenérem je od roku 2017 Ital Lugi Gresta. Zajímavostí je, že před dvěma sezónami působil v celku Vienny také český basketbalista Jiří Hubálek.

Otázkou je, v jakých sestavách ve čtvrtek oba soupeři nastoupí. Po zkušenostech s maďarským Körmendem není jisté, zda Rakušané pošlou na palubovku nejsilnější sestavu. I v případě Opavy se dá očekávat, že větší porci minut dostanou mladší hráči. Přesto všichni věří, že dovezeme z rakouského hlavního města další výhru.

Utkání Alpe Adria Cupu BC Hallmann Vienna - BK Opava se hraje ve čtvrtek 7.11.2019 se začátkem v 19:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.