03. 12. 2019

Náš soupeř v AAC 4/19: BC Hallmann Vienna

V našem čtvrtém zápase Alpe Adria Cupu se utkáme s rakouským týmem BC Hallmann Vienna

V našem čtvrtém zápase Alpe Adria Cupu se utkáme s rakouským týmem BC Hallmann Vienna.

Tým BC Vienna byl založen v roce 2001, hrál také pod názvem BC Zepter Vienna a ten současný, tedy BC Hallmann Vienna, nosí od roku 2015. Své zápasy hraje v aréně Hallmann Dome pro 1399 diváků, klubové barvy jsou červená, černá a bílá. 

Tým získal jeden rakouský titul a to v sezóně 2012/13. Jeho poslední umístění v nejvyšší soutěži bylo 7. místo.Vídenští basketbalisté mají odehrány v AAC tři zápasy, všechny hráli doma a ve všech třech také zvítězili. Po výhře nad Opavou 86:71 porazili také KK Sencur 109:97 a jasně 110:74 přehráli maďarský Egis Körmend. Nejlepším střelcem v AAC je třicetiletý Izraelec Anton Shoutvin, který třeba slovinskému Sencuru nasázel 43 bodů.

V rakouské nejvyšší soutěži se již Vienně tak nedaří, má bilanci 2 - 8 a v tabulce je zatím na předposledním 9. místě. Oporou týmu je spolu s Antonem Shoutvinem také jedenačtyřicetiletý(!) Stjepan Stazic, kromě nich působí v BC Hallmann ještě dalších 7 Rakušanů a Američan s rakouským pasem Jason Detrick. Trenérem je od roku 2017 Ital Lugi Gresta. Zajímavostí je, že před dvěma sezónami působil v celku Vienny také český basketbalista Jiří Hubálek.

Z výše uvedeného vyplývá, že náš zápas s BC Hallmann Vienna bude v podstatě také soubojem o první místo v tabulce skupiny C. Protože z každé skupiny postupují první dva týmy, výhra ve středečním zápase by nás k tomuto postupu hodně přiblížila.

Opava předvádí v KNBL výborné výkony a všichni věří, že s početnou podporou skvělých fanoušků se vítězství ve 4. kole AAC stane realitou. Pojďme rakouským basketbalistům ukázat, že vídeňské návštěvy 50 diváků v zápasech AAC se v Opavě rozhodně nedočkají.

Utkání Alpe Adria Cupu BK Opava - BC Hallmann Vienna se hraje ve středu 4.12.2019 se začátkem v tradičních 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.