11. 12. 2019

Náš soupeř v AAC 5/20: Egis Körmend

K dalšímu zápasu Alpe Adria Cupu pojedou naši basketbalisté do maďarského Körmendu

K dalšímu zápasu Alpe Adria Cupu pojedou naši basketbalisté do maďarského Körmendu.

Klub v tomto městě byl založen v roce 1962, jeho současným stánkem Szentély Arena s kapacitou 2000 diváků, klubové barvy jsou červená, černá a bílá. Tým se stal 3x maďarským šampiónem (1987, 1996, 2003) a sedmkrát získal maďarský basketbalový pohár, naposledy v roce 2016. V minulém ročníku maďarské ligy se probojoval do finále, kde podlehl týmu Szombathely.

Egis Körmend má za sebou také působení v evropských pohárech, konkrétně v Eurochallenge a FIBA Europe Cupu, ale nikdy se nedostal dál než mezi nejlepších 16.
 
Tým z Körmendu působil v posledních dvou sezónách rovněž v Alpe Adria Cupu a je úřadujícím šampiónem AAC, když ve finále zdolal na jaře 2019 slovinský celek KK Skrljevo.

Letošní ročník AAC ale v Körmendu pojali trochu netradičně. Hrají jej totiž s mladými basketbalisty, nejstarší z nich mají pouhých 21 let a až na Slováka Mate Balogha jsou všichni maďarské národnosti.

Mladý výběr Körmendu si po třech venkovních porážkách (v Opavě prohrál 56:116) připsal minulé úterý první výhru, když doma zdolal slovinský Sencur 85:79. Nejlepším střelcem týmu v AAC je Akos Nemeth s průměrem 18 bodů na zápas, nejužitečnějším hráčem je sedmnáctiletý Krystof Takacs (val. 15.7), který v maďarském celku také nejlépe doskakuje (5.3 doskoku/záp.) a má trojkovou bilanci 50%.

Papírový favorit je jasný, ale lehký zápas, i s ohledem na zmiňovanou úterní výhru, naše basketbalisty rozhodně nečeká. "Hrají to tam mladí kluci, pro které je to určitě dobrá škola, ale nemůžeme to podcenit. Bylo vidět i na utkání s Kolínem, že jsme si mysleli, že to bude lehký zápas a trápili jsme se tři a půl čtvrtky. Takže je třeba do tohoto zápasu jít naplno a přivézt z venku výhru," uvědomuje si Vojtěch Bratčenkov.

Výhra v Maďarsku by nás už definitivně posunula do čtvrtfinále Alpe Adria Cupu. Věřme tedy, že naši kluci dostojí roli favorita a postup si již s předstihem zajistí.

Zápas AAC Egis Körmend - BK Opava se hraje ve středu 11.12.2019 od 15:30 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.