16. 12. 2019

Náš soupeř v AAC 6/20: KK Šenčur GGD

Poslední zápas ve skupině C v Alpe Adria Cupu odehrají naši basketbalisté se slovinským Šenčurem.

Poslední zápas ve skupině C v Alpe Adria Cupu odehrají naši basketbalisté se slovinským Šenčurem.

Tento klub byl založen v roce 1969, oslavil tedy 50 let své existence. Své zápasy hraje v Šenčur Sports Hall s kapacitou 800 diváků, což je pro městečko čítající něco přes 3000 obyvatel zřejmě dostačující.

Zajímavostí je, že klubové barvy jsou stejné jako opavské, tedy žlutá a modrá. Hlavním sponzorem je stavební společnost Gorjenska gradebna družba, odtud zkratka GGD v názvu. V sezóně 2013/14 vyhráli basketbalisté Šenčuru druhou slovinskou ligu a postoupili mezi elitu. Trenérem je Konstantin Subotić, který má tým sestaven ze slovinských basketbalistů a tří Srbů.  

KK Šenčur má zatím v letošním ročníku AAC odehrány čtyři zápasy. Doma porazil maďarský Körmend 88:68, další 3 utkání prohrál, mimo jimé i doma s Opavou v prodloužení 98:100. Hlavní oporou týmu v AAC je srbský basketbalista Veljko Brkić, který má průměr 19.7 bodu a 10.7 doskoku na zápas (val. 23.7).

Ve slovinské nejvyšší soutěži patří Šenčuru po 10 kolech 5. příčka, když shodně 5 zápasů vyhrál a 5 prohrál. Tam je největším pilířem Slovinec Dino Murić, který má průměr 15.5 bodu a 7.7 doskoku na zápas (val. 18.0).

Jak jsme si ale v AAC již zvykli, hlavně na výjezdech jsou sestavy našich soupeřů poskládané různě. "Uvidíme v jaké sestavě Slovinci přijedou. Každopádně se chceme s diváky rozloučit před vánočními svátky vítězstvím," konstatoval náš kapitán Jakub Šiřina.

Naši kluci si před týdnem v Körmendu zajistili postup do čtvrtfinále Alpe Adria Cupu a výhra v posledním zápase skupiny C by jim už s předstihem zajistila první místo ve skupině bez ohledu na další výsledky.

Všichni se budou kromě jiného spoléhat na výtečné opavské fanoušky, před kterými rozhodně nebudou chtít prohrát a kteří jim jistě opět vytvoří skvělé prostředí. "Hrajeme doma, takže bych chtěl i takto pozvat fanoušky na další a snad i vítězný zápas," řekl na toto téma Jakub Slavík.

Zápas 6. kola skupiny C Alpe Adria Cupu BK Opava - KK Šenčur GGD se hraje v úterý 17.12.2019 od 18:00 hod. 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel čtyř mistrovských titulů a pěti vítězství v Českém poháru.