04. 02. 2019

Náš soupeř v BCL 14/19: Telekom Baskets Bonn

Svou derniéru v letošním ročníku Ligy mistrů prožijí naši basketbalisté doma s německým Bonnem

Svou derniéru v letošním ročníku Ligy mistrů prožijí naši basketbalisté doma s německým Bonnem.

Basketbalový klub BG Bonn byl založen v roce 1992 sloučením klubů Godesberger Turnverein 1888 a SC Fortuna Bonn, které měly svůj začátek v 70. letech minulého století. Současný název Telekom Baskets Bonn používá od roku 1995. Své zápasy hraje od roku 2008 v bonské aréně Telekom Dome s kapacitou 6000 diváků, klubové barvy jsou purpurová, bílá a černá.

Bonští basketbalisté mají na svém kontě pět stříbrných a jednu bronzovou medaili z německé Bundesligy, ale na mistrovský titul zatím nedosáhli. V minulém ročníku Bundesligy skončili pátí. V sezóně 2016/17 se probojovali do semifinále FIBA Eurocupu, v té loňské pak hráli Ligu mistrů, ale skončili již v základní skupině, v níž obsadili 7. místo, když mimo jiné dvakrát prohráli s Nymburkem. 

Trenérem týmu je Predrag Krunić z Bosny a Hercegoviny, který v Bonnu působil již v letech 1998 - 2005 a znovu tým trénuje od roku 2016. Na soupisce jeho týmu je 8 německých basketbalistů, 5 Američanů a Bojan Subotić z Černé Hory. 

Nejvíce bodů zatím v BCL doručují Američané Charles Jackson, Joshua Mayo a Ra'Shad James, na doskoku vládnou James Webb III., Yorman Bartolo a Charles Jackson, který je i nejužitečnějším hráčem týmu.

Bonn je před posledním kolem základní části skupiny B na 6. místě a má již zaručeno pokračování v basketbalové Evropě. Zda to bude vyřazovací část BCL nebo "přestup" do bojů FIBA Euro Cupu, to je ještě otevřené. Německý celek ale mocně finišuje, v minulých dvou kolech vyhrál v Benátkách 73:69 a porazil doma Holon 91:83.

Poslední kolo základní části Ligy mistrů naopak již nic nezmění na tom, že naši kluci skončí na posledním místě skupiny B. Na rozbory bude ještě času dost, ale snad se účast v druhé nejvyšší evropské basketbalové soutěži projeví pozitivně v budoucnu. Nyní má Opava před sebou poslední zápas a jistě ho bude chtít odehrát se ctí.

V jaké sestavě to bude, to se uvidí až před zápasem. Pozitivní je, že v sobotu v Ostravě již nastoupil Vašek Bujnoch, i tak je opavská marodka stále hodně zaplněná. Věřme, že ani pozdní začátek zápasu neodradí opavské basketbalové příznivce a ti budou své oblíbence podporovat i v posledním zápase BCL.

Utkání 14. kola Basketbal Champions League BK Opava - Telekom Baskets Bonn začíná v úterý 5.2.2019 se začátkem v hodně netradičních 20:30 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.