13. 11. 2018

Náš soupeř v BCL 6/19: Iberostar Tenerife

Dalším soupeřem Opavy bude v Lize mistrů hlavní favorit naší skupiny - Iberostar Tenerife

Dalším soupeřem Opavy bude v Lize mistrů hlavní favorit naší skupiny - španělský celek Iberostar Tenerife.

Klub byl založen v roce 1939 jako CB Canarias. V roce 1994 pak po finančních problémech původního klubu vznikl CB 1939 Canarias. Prošel různými názvy, pojmenování Iberostar Tenerife používá od roku 2013. Tým působí ve městě San Cristóbal de La Laguna, hraje v hale Santiago Martín pro 5003 diváků, klubové barvy jsou zlatá a černá.

Tým CB Canarias hrál nejvyšší španělskou soutěž v letech 1986 - 1991. Nově vzniklý CB 1939 Canarias se do ní probojoval po výhře v druhé nejvyšší soutěži LEB Oro v roce 2012. Nejlepším výsledkem klubu ve španělské ACB lize byla účast v semifinále v minulé sezóně. 

Tým vyhrál první ročník Ligy mistrů v sezóně 2016/17, ve stejné sezóně pak získal Interkontinetální pohár FIBA. V minulé sezóně Basketball Champions League sice vyhrál základní skupinu, ale v osmifinále podlehl dalšímu španělskému celku UCAM Murcia.

Trenérem Iberostar Tenerife je dvaapadesátiletý Španěl Txus Vidoretta, který byl v sezóně 2016/17 vyhlášen nejlepším trenérem ACB ligy. V Tenerife působil již v letech 2015 - 2017 a po ročním působení ve Valencii se sem opět vrátil. Je také asistentem španělské reprezentace.

Na soupisce má 7 Španělů, po dvou hráčích z USA a Itálie, Senegalce Mamadou Nianga, Němce Lucce Staigera, Dán Madse Sturupa, Belgičana Pierre-Antoine Giletteho a Američana s gruzínským pasem Thadduse McFaddena, který tři roky působil v Ústí nad Labem. V Argentině narozený Ital Nicolás Brussino hrál i v NBA za Dallas a Atlantu. Nejlepším střelcem týmu v dosavadním průběhu BCL je Thad McFadden (11.6 bodu na zápas).

Iberostar Tenerife zatím prochází Ligou mistrů hladce, když postupně porazil Bonn, vyhrál v Nanterre, porazil Fribourg a uspěl i v Benátkách. V minulém kole pak doma rozdrtil Holon 84:52 (Beiran 16, Colton 12, Saiz (10 doskoků) 10). Skupině B tak vévodí s bilancí 5 - 0 a skóre 409:311.

Naši basketbalisté musí hodit za hlavu nepovedený sobotní zápas s USK Praha a pokusit se o překvapení. "Tenerife je favorit skupiny, ještě neprohrál. Bude to hodně těžký souboj, ale doufám, že je doma dokážeme potrápit," věří Jakub Slavík.

"Čeká nás nejlepší tým soutěže, který zatím nemá konkurenci. Pro nás to bude další velká zkouška a zkušenost. Uděláme všechno proto, abychom fanoušky nezklamali," je si vědom síly soupeře i Vašek Bujnoch.
 
Doufejme, že si do hlediště najde cestu hodně diváků, kteří budou našim klukům tradiční oporou. Každý zápas začíná od stavu 0:0 a překvapení se nedá nikdy vyloučit. Fanoušky upozorňujeme, že utkání BK Opava - Iberostar Tenerife začíná ve středu 14.11.2018 již v 18:00 hod.!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.