19. 11. 2018

Náš soupeř v BCL 7/19 - Telekom Baskets Bonn

První polovinu základní části Ligy mistrů zakončí naši basketbalisté v německém Bonnu.

První polovinu základní části Ligy mistrů zakončí naši basketbalisté v německém Bonnu.

Basketbalový klub BG Bonn byl založen v roce 1992 sloučením klubů Godesberger Turnverein 1888 a SC Fortuna Bonn, které měly svůj začátek v 70. letech minulého století. Současný název Telekom Baskets Bonn používá od roku 1995. Své zápasy hraje od roku 2008 v bonské aréně Telekom Dome s kapacitou 6000 diváků, klubové barvy jsou purpurová, bílá a černá.

Bonští basketbalisté mají na svém kontě pět stříbrných a jednu bronzovou medaili z německé Bundesligy, ale na mistrovský titul zatím nedosáhli. V minulém ročníku Bundesligy skončili pátí. V sezóně 2016/17 se probojovali do semifinále FIBA Eurocupu, v té loňské pak hráli Ligu mistrů, ale skončili již v základní skupině, v níž obsadili 7. místo, když mimo jiné dvakrát prohráli s Nymburkem. 

Trenérem týmu je Predrag Krunić z Bosny a Hercegoviny, který v Bonnu působil již v letech 1998 - 2005 a znovu tým trénuje od roku 2016. Na soupisce jeho týmu je 8 německých basketbalistů, 5 Američanů a Bojan Subotić z Černé Hory. Nejvíce bodů zatím v BCL doručují Američané Joshua Mayo, Ra'Shad James a Charles Jackson, přes průměr deseti bodů se dostal i Bojan Subotić.

Bonnu zatím patří po šesti kolech 6. místo v "opavské" skupině B Ligy mistrů s bilancí 2 výhry a 4 porážky. Jeho dvě vítězství jsou z palubovek soupeřů, když Bonn zvítězil na půdě PAOK Soluň a ve Fribourgu. V minulém kole prohráli bonnští basketbalisté v izraelském Holonu 74:94 (Jackson 20, Bartolo a Webb III. 11).

Naši kluci mají za sebou nevydařené utkání v Pardubicích a je otázkou, v jakém složení odletí do Německa. Původně se uvažovalo o cestě autobusem, ale naštěstí vyhrála varianta "letadlo". "I do Bonnu poletíme, i když jsme tam zvažovali cestu autobusem stejně jako do Benátek. Jenže zjistili jsme, že bychom tam mohli jet až patnáct hodin," řekl k tomu náš manažer Dušan Štěnička. Do Bonnu je to totiž zhruba 1000 km.
 
Ani tak nebude cestování jednoduché, navíc hned ve čtvrtek čeká zápas KNBL s regionálním rivalem NH Ostrava. Uvidíme, jak se bude opavským basketbalistům v Telekom Dome dařit. 

Utkání 7. kola Ligy mistrů Telekom Baskets Bonn - BK Opava začíná v úterý 20.11.2018 ve 20.00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.