26. 10. 2021

Náš soupeř v FEC 3/22: SL Benfica

Ve třetím kole FIBA Euro Cupu přivítáme v Opavě celek SL Benfica

Klub (celý název je Sport Lisboa e Benfica) byl založen v roce 1927, má tedy dlouhou historii. Jeho nejúspěšnější období byla léta 1985 - 1995. Tehdy klub získal 10 portugalských titulů, 5 výher v národním poháru, 5 v ligovém poháru a 6 portugalských superpohárů. Později nastal pokles a tým se dokonce ocitl ve druhé lize.

Po návratu do nejvyšší soutěže vyhrála Benfica v sezóně 2008/09 opět portugalskou ligu a od té doby patří znovu do špičky basketbalu v Portugalsku. Celkem je na kontě Benficy 27 mistrovských titulů, 22 výher Portugalského poháru, 12 ligových pohárů a 14 Superpohárů.

SL Benfica hraje své zápasy v hale Pavilhao Fidelidade s kapacitou 2 400 diváků, klubové barvy jsou červená a bílá, barvou dresů může být také černá. Trenérem je Portugalec Norbert Alves, který má v týmu 4 Američany, zbytek tvoří Portugalci. Benfica se musela do letošního ročníku FEC prokousat kvalifikací. Nejprve porazila celek CSO Voluntari 83:77 (Broussard 22, Gomes 18), ve finále kvalifikační skupiny A pak přetlačila domácí Donar Groningen 81:73 (Romdhane 19, Hallman 13).

Boje v samotné skupině nezačala nejlépe, když doma podlehla Heroes Den Bosch 73:78 (Gomes 16, Romdhane 13). Ve druhém kole si ale na své palubovce vyšlápla na favorita skupiny Parma-Parimatch Perm a vyhrála jasně 83:69 (Munnings 16, Barbosa 14).

Čeká nás tedy velmi těžký soupeř. Chce-li ale Opava reálně pomýšlet na postup ze skupiny, musí ve středu zvítězit. Po zápase s Ústím řekl k Benfice Rosťa Dragoun: "Určitě chceme vyhrát, už jen proto, že budeme doma a chceme se fanouškům předvést. Také už musíme zlomit ty nepovedené zápasy, hlavně v Holandsku jsme určitě měli šanci na vítězství." Petr Czudek by měl mít i po sobotním zápase s Ústím k dispozici kompletní kádr a nejen on počítá také s tím, že opavští fanoušci předvedou pověstné žluté peklo.

Utkání 3. kola FIBA Euro Cupu BK Opava - SL Benfica začíná ve středu 27.10.2021 v 18:00 hod.

 

Vstupenky je možné zakupit na TICKETPORTALU.

Informace o platnosti permanentek na tento i další utkání FIBA Europe cupu naleznete v samostatném článku.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.