• BK Opava
  • Novinky
  • Náš soupeř v kole 1/17: Basket Fio banka Jindřichův Hradec

  03. 10. 2017

Náš soupeř v kole 1/17: Basket Fio banka Jindřichův Hradec

Nový ročník Kooperativa NBL zahájíme domácím zápasem s Jindřichovým Hradcem.

Nový ročník Kooperativa NBL zahájíme domácím zápasem s Jindřichovým Hradcem. První zmínky o basketbalu v tomto městě jsou z listopadu 1953. Hlavní vzestup nastal po roce 2004, kdy se jindřichohradečtí basketbalisté dostali do druhé nejvyšší soutěže a postupně se vypracovali na špičkový tým 1. ligy. Postup mezi basketbalovou elitu si vybojovali v sezóně 2011/12, kdy skončili v baráži o tehdejší Mattoni NBL druzí za Opavou.

Za dobu svého působení v nejvyšší soutěži se nejlépe umístili v sezóně 2014/15, kdy skončili osmí a poprvé (a zatím naposledy) si zahráli play-off. V ročníku minulém pak Jindřichův Hradec skončil na místě desátém. 

Z cizinců zůstal po sezóně pouze pivot Chris Tawiah, skončil i Tomáš Šustek, který týmu vypomáhal v minulé sezóně. Na rozehrávku přišel k Vajgaru Danny Lawhorn jr. a na křídlo Cameron Jones, naopak Gerard Coleman se do týmu neprosadil. Ze Svitav pak přestoupil Martin Bašta, z Pardubic devatenáctiletý Lukáš Kantůrek. Hrajícím asistentem je nově veterán Stanislav Zuzák.

Změnou prošel také název klubu. Jindřichohradečtí Lvi získali nového titulárního sponzora, takže nový oficiální název, pod kterým budou hrát letošní ročník Kooperativa NBL, zní Basket Fio banka Jindřichův Hradec. Vedení týmu se netají s tím, že by chtělo vylepšit loňské pozice.

"Tak jako všichni budeme chtít do play-off. Vnímám, že kolem nás kluby hodně posilují, jsou ekonomicky silné a uvidíme, jestli jim po této stránce budeme schopni konkurovat. Věřím ale, že ta dlouhodobější souhra už nějaké ovoce přinese a budeme mít i potřebné štěstí, protože v minulé sezoně nechybělo moc a mohli jsme proklouznout i do horní šestky," řekl v jednom z rozhovorů trenér Karel Forejt.

S Jindřichovým Hradcem jsme prohráli naposledy v březnu 2015, od té doby jsme zaznamenali, včetně Českého poháru, 7 soutěžních výher v řadě. Věřme, že tato série bude pokračovat i po 1. kole KNBL 2017/18.

Zápas BK Opava - Basket Fio banka Jindřichův Hradec začíná ve středu 4.10.2017 v tradičních 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.