04. 10. 2019

Náš soupeř v kole 1/20: BC GEOSAN Kolín

Stejně jako minulý, tak i ročník KNBL 2019/20 zahájí naši basketbalisté s Kolínem, tentokrát ovšem na jeho palubovce.

Stejně jako minulý, tak i ročník KNBL 2019/20 zahájí naši basketbalisté s Kolínem, tentokrát ovšem na jeho palubovce.

Basketbal se v tomto městě začal hrát už v roce 1935, ale první oficiální klub s názvem Sokol Kolín vznikl až v roce 1940. V sezóně 2006/07 postoupil Kolín po výhře ve finále play-off 1. ligy právě nad Opavou do nejvyšší soutěže, v níž od té doby hraje nepřetržitě. Získal již i bronzovou medaili a to v roce 2012. 

V předposledních čtyřech ročnících KNBL se Kolín vždy probojoval do play-off. V minulé sezóně ale vypadl v předkole play-off s Ústím nad Labem a obsadil konečné 10. místo.

Po skončení sezóny se kádr dost proměnil. Odešli cizinci, do Opavy přesídlil také Vojtěch Bratčenkov, v kádru už nefigurují ani Teodor Dlugoš či Filip Novotný. V kádru se naopak objevil výtečný střelec Luka Igrutinović, který prošel mimo jiné Ostravou a Ústím nad Labem. Z USK přišel další Srb Filip Vukosavljević, na trio je doplnil Vlatko Granić z Bosny a Heregoviny.

Posledními posilami byli jednak mladý rozehrávač Lukáš Brožek, který přišel na hostování z BK Pardubice, a také Ben Richardson, jehož poslední štace byl polský celek MKS Dabrowa Gornicza a předtím působil 4 roky v NCAA. Trenér Pavel Beneš má v kádru hodně mladých basketbalistů, ale také veterána Davida Machače, který v březnu oslaví již 40 let.

Posledních 7 vzájemných zápasů Opava vyhrála, Kolín se naposledy radoval 7.11.2016, kdy vyhrál v Opavě 89:81. Věřme, že  budeme v této vítězné řadě pokračovat a novou soutěžní sezónu začneme výhrou.

Utkání BC Geosan Kolín - BK Opava se hraje v sobotu 5.10.2019 se začátkem v 17:45 hod. a sledovat jej můžete na www.tvcom.cz

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.