12. 09. 2020

Náš soupeř v kole 1/21: Sluneta Ústí nad Labem

První kolo nového ročníku Kooperativa NBL zavede naše basketbalisty do vzdáleného Ústí nad Labem

První kolo nového ročníku Kooperativa NBL zavede naše basketbalisty do vzdáleného Ústí nad Labem

První zmínky o basketbalu v tomto městě se datují do roku 1946. Poprvé ústečtí basketbalisté hráli v nejvyšší soutěži v sezóně 1993/94, kdy obsadili 7. místo, ale hned v té další sestoupili. Celkem v té době odehrálo Ústí nad Labem v nejvyšší soutěži 14 sezón, ale na vyšší než 7. příčku nikdy nedosáhlo. 

Poslední postup do nejvyšší soutěže se konal v roce 2011, od té doby hraje Ústí NBL stále. Nejlepším umístěním jsou zatím dvě šestá místa v sezónách 2013/14 a 2014/15. V nedohraném minulém ročníku KNBL skončili ústečtí basketbalisté na 4. místě v elitní nadstavbové skupině A1 a měli našlápnuto k výtečnému umístění.

Po sezóně dal vale vrcholovému basketbalu Pavel Houška, ale pak vybuchla na severu Čech malá přestupová bomba, když Pandy přetáhly z Děčína jednu z hvězd ligy Lamba Autreye. Podařilo se udržet Spencera Svejcara a v týmu se objevil také americký rozehrávač Derek Hanes, neuspěl naopak srbský pivot Stefan Sajin.

V minulé sezóně v zápasech Opavy a Ústí vyhrávali hostitelé. Výjimkou byl zápas Českého poháru, kdy si Opava dovezla z Ústí nad Labem těsnou výhru 83:79.Uvidíme, jak tomu bude tentokrát. 

Utkání Sluneta Ústí nad Labem - BK Opava začíná ve Sportcentru Sluneta v neděli 13.9.2020 v 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.