29. 11. 2017

Náš soupeř v kole 10/17: BC Geosan Kolín

Po reprezentační přestávce pokračuje Kooperativa NBL. Opava přivítá Kolín.

Po reprezentační přestávce pokračuje Kooperativa NBL. Opava přivítá Kolín. Basketbal se v tomto městě začal hrát už v roce 1935, ale první oficiální klub s názvem Sokol Kolín vznikl až v roce 1940. V sezóně 2006/07 postoupil Kolín po výhře ve finále play-off 1. ligy právě nad Opavou do nejvyšší soutěže, v níž od té doby hraje nepřetržitě a získal již i bronzovou medaili (2012). V posledních dvou ročnících KNBL se Kolín probojoval do play-off a skončil vždy na na 6. místě.  

Po sezóně došlo i v Kmochově městě ke změnám. Tou nejvýraznější bylo, že odešel zkušený a respektovaný trenér Predrag Benaček, jehož místo zaujal i v Opavě stále populární Pavel "Beny" Beneš, pro něhož je to první trenérská "štace" v nejvyšší soutěži mužů a jemuž dělá hrajícího asistenta nestárnoucí David Machač. 

Změny proběhly ale i v hráčském kádru. Největší ztrátou byl asi odchod Gareta Kerra do Svitav, s Kolínem se rozloučili i Dixon, Hunt, Ličartovský a Koláčný. Přišel Černohorec Miloš Pajović, dále kolínský soubor rozšířili Vojtěch Bratčenkov, Petr Šafarčík a exopavské křídlo Petr Dokoupil.

Kolínští mají zatím v KNBL bilanci 3 - 5, když jejich zápas s Nymburkem byl přeložen na 3.2.2018. Nutno ovšem podotknout, že všchny zápasy odehrál Kolín na palubovkách soupeřů. Hala, v níž hrají domácí zápasy, totiž prochází rekonstrukcí a podle posledních zpráv si kolínští basketbalisté zahrají doma až 9. prosince.

Lídrem týmu je jednoznačně Lee Skinner, který má na kontě v průměru 19.8 bodu a 11.1 doskoku na zápas (val. 29.3) a je před naším Jakubem Šiřinou nejužitečnějším hráčem dosavadního průběhu Kooperativa NBL ročníku 2017/18. Nejlépe mu zatím sekundují Petr Šafarčík, Miloš Pajović a Adam Číž.

Uvidíme, jak se na obou týmech podepíše reprezentační pauza, která byla v případě Kolína kvůli odloženému zápasu s Nymburkem dokonce ještě o týden delší. Naši kluci budou chtít navázat na výhru v Brně a udržet se v popředí tabulky. Věřme, že se jim to s pomocí tradičního šestého hráče v hledišti podaří.

Předzápasové komentáře tomu nasvědčují. "Po vítězství v Brně chceme zůstat na vítězné vlně a porazit Kolín. Nečeká nás jednoduché utkání, protože Kolín už si zvykl hrát kvůli rekonstrukci jejich haly venku a i když je v tabulce dole, není to špatný tým. Uvidíme jak se oba týmy vypořádaly s reprezentační přestávkou," řekl trenér Petr Czudek.

A náš pivot Václav Bujnoch dodává: "Samozřejmě, že chceme před našimi diváky zvítězit a odvést kvalitní výkon. Zda se to podaří, to uvidíme zítra."  Ohrožen je start Filipa Zbránka, kterého trápí záda. 

Zápas 10. kola Kooperativa NBL BK Opava - BC Geosan Kolín se hraje ve čtvrtek 30.11.2017 se začátkem v tradičních 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.