17. 11. 2020

Náš soupeř v kole 10/21: BK NH Ostrava

K dalšímu zápasu po restartu KNBL pojedou naši basketbalisté do Ostravy

K dalšímu zápasu po restartu KNBL pojedou naši basketbalisté do Ostravy.

Historie klubu NH Ostrava sahá do roku 1952, kdy byla založena tělovýchovná jednota Sokol Ocel NHKG Ostrava. Po sloučení s Tatranem Ostrava se pak ostravští basketbalisté dostali až do nejvyšší soutěže, ve které hrají nepřetržitě už prakticky 50 let. 

Za tu dobu získali 3 stříbrné medaile a 6x obsadili třetí místo. Dvakrát se pak radovali jako vítězové domácího basketbalového poháru. Od roku 1991 se samostatný basketbalový klub jmenuje BK NH Ostrava.

Poslední ligovou medaili, kterou byl bronz, získali ostravští basketbalisté v ročníku 2012/13 Mattoni NBL. Další sezóny sice již tak úspěšné nebyly, přesto byla Ostrava stále pravidelným účastníkem vyřazovacích bojů. V ročníku 2013/14 skončila osmá a v ročníku 2014/15 brala 7. místo. V minulých čtyřech sezónách se ale do play-off nedostala. V nedohrané "koronavirové" obsadilo "Enháčko" 10. místo.

Po této sezóně opustili tým všichni cizinci, přišel mladý Slovák Juraj Páleník. Na poslední chvíli Enháčko posílili tým Američané. Justus Alleyn hrál v Ostravě již v sezóně 2018/19, Zane Haden Waterman kroutí v Ostravě svou první sezónu. Oba se hned zařadili k oporám celku trenéra Petera Bálinta. K premiantům Ostravy patří kromě výše zmíněných cizinců hlavně pětatřicetiletý Petr Bohačík a o 10 let mladší Radek Pumprla.

V uplynulých třech sezónách jsme odešli ze soubojů s týmem NH Ostrava vždy vítězně. Ale v derby je vše velice ošidné. "V Ostravě je to vždycky specifické, ale bude to bez diváků, takže ten náboj bude menší. Chceme pokračovat ve vítězné vlně a doufám, že si přivezeme výhru," věří v sílu Opavy Lukáš Bukovjan.

"Musíme rychle zregenerovat. Nová huť po pauze ještě nehrála, takže fyzicky budou čerstvější, ale zase budou mít první zápas. Uvidíme, kdo z toho vytěží víc. Musíme se na ně připravit, máme na to jediný den. Ale po výhře se vždycky regeneruje lépe, tak doufám, že to zvládneme," vidí úskalí v krátké pauze mezi zápasy Petr Czudek.

Utkání 10. kola KNBL NH Ostrava - BK Opava začíná v ostravské hale Tatran ve středu 18.11.2020 v 17:00 hod., fanoušci mohou zápas sledovat zde.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.