03. 12. 2017

Náš soupeř v kole 11/17: Sluneta Ústí nad Labem

První polovinu základní části Kooperativa NBL zakončí naši basketbalisté v Ústí nad Labem.

První polovinu základní části Kooperativa NBL zakončí naši basketbalisté v Ústí nad Labem.

První zmínky o basketbalu v tomto městě se datují do roku 1946. V Ústí se basketbal hrál postupně pod názvy Sokol, TJ Slovan, Železničáři a pak dlouhou dobu jako TJ Lokomotiva, později BK Lokomotiva 91. Další názvy byly BK SPOLCHEMIE a BK SČP. Poprvé ústečtí basketbalisté hráli v nejvyšší soutěži v sezóně 1993/94, kdy obsadili 7. místo, ale hned v té další sestoupili. Celkem v té době odehrálo Ústí nad Labem v nejvyšší soutěži 14 sezón, ale na vyšší než 7. příčku nikdy nedosáhlo.

V sezóně 2007/08 pak reprezentanti krajského města z ligy sestoupili naposledy a na postup dosáhli opět až v roce 2011. Jejich nejlepším umístěním jsou zatím dvě šestá místa v sezónách 2013/14 a 2014/15. V posledním ročníku KNBL pak brali na severu Čech 8. příčku.

Po sezóně odešli cizinci Thompson, Smith, Carlton a Abercrombie, do Chomutova přestoupil bouřlivák Pavel Bosák, Ústí opustili i Zach s Maděrou. Přišli naopak rozehrávač Evan Singletary, křídla Donald Robinson, Joshua Treadwell a Spencer Svejcar, dále pivot Josh Wolfram, který ale hrál naposledy koncem října v Ostravě, a mladý Lukáš Růžička. 

Nejvýraznějšími borci celku trenéra Antonína Pištěckého jsou Ladislav Pecka (zatím 4. na doskoku v KNBL 2017/18) a Donald Robinson, dobře si vede i rozehrávač Evan Singletary. Ústí v minulém kole hrálo v Nymburku, kde podle očekávání prohrálo vysoko 61:111 (Singletary 15, Robinson 10). Tam také poprvé hrála nová ústecká posila, 203 cm vysoký a 105 kg vážící Christopher Davenport.

Naši basketbalisté by měli být po výhře nad Kolínem v dobré pohodě, ale čeká je nejen silný soupeř, který doma třeba porazil v 9. kole i vicemistra z Děčína, ale i dlouhá cesta v nejistém počasí. "Předpověď je mizerná, sníh a mráz, takže budeme asi vyjíždět už ráno v sedm. Snad v pořádku dojedeme a porveme se tam o vítězství," ví své opavský pivot Martin Gniadek.

Jak vše dopadne, to budeme vědět v pondělí večer. Utkání 11. kola Kooperativa NBL Sluneta Ústí nad Labem - BK Opava se hraje v pondělí 4.12.2017 se začátkem v 18:00 hod., v 19:50 začne na ČT Sport záznam tohoto zápasu.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.